Scena jak z filmu. Kelnerka uratowała dziecko przed torturami, dzięki sekretnej wiadomości

Wydarzenia przypominające te, jakie znamy z thrillerów i filmowych dramatów, rozegrały się w Orlando na Florydzie. Timothy Wilson i Kristen Swann wybrali się na rodzinny obiad do restauracji Mrs Potato. Zachowanie ich syna wzbudziło niepokój kelnerki, która w tajemnicy zapytała chłopca czy nie potrzebuje pomocy. Okazało, że w rodzinie od dawna rozgrywał się koszmar.
Scena jak z filmu. Kelnerka uratowała dziecko przed torturami, dzięki sekretnej wiadomości

Flaviane Carvalho pracuje w restauracji Mrs Potato w Orlando. 1 stycznia w czasie jej zmiany do lokalu przyszła czteroosobowa rodzina. Carvalho jak zwykle przyjęła zamówienie, a później podała dania klientom. Zaniepokoiło ją, że chłopiec jako jedyny nie otrzymał posiłku. Postanowiła zapytać o to rodziców dziecka. Mężczyzna – jak się później okazało ojczym chłopca –  stwierdził, że syn zje kolację w domu, po powrocie z restauracji. 

Carvalho zdziwiona sytuacją, próbowała nawiązać kontakt z chłopcem. W udzielonym później wywiadzie stwierdziła, że zachowywał się „nadzwyczaj spokojnie i cicho” i wydawał się przestraszony. 

 

 

Kobieta zauważyła też duże zadrapanie między brwiami chłopca, a kiedy dyskretnie mu się przyjrzała dostrzegła też spory siniak na policzku i kolejne zadrapania i zasinienia na rękach. 

Postanowiła działać. Nie chcąc wystraszyć klientów i zdradzać swoich podejrzeń, przygotowała kartkę z pytaniem „Czy potrzebujesz pomocy?”, a następnie stanęła za rodzicami chłopca tak aby oni nie widzieli napisu, ale aby był on czytelny dla dziecka. Za pierwszym razem chłopiec pokręcił przecząco głową, ale przy kolejnej próbie skinieniem głowy potwierdził, że potrzebuje pomocy. Carvalho zadzwoniła pod numer alarmowy, a do restauracji przyjechali funkcjonariusze policji., którzy na miejscu przesłuchali rodziców, a chłopca poprosili o podwinięcie rękawów, co ujawniło jeszcze więcej obrażeń.

Ojczym i matka 11-latka zostali zatrzymani i oskarżeni o znęcanie się nad dzieckiem i zaniedbanie / Fot. Orlando Police

Dochodzenie ujawniło, że 11-letni chłopiec od długiego czasu doświadczał przemocy fizycznej i psychicznej ze strony ojczyma – 34-letniego Timothy’ego Wilsona. Jak podała policja, ze zgromadzonych zeznań i dowodów wynika, że chłopiec miał wielokrotnie związywane ręce i nogi, był systematycznie głodzony i bity. 

Rzecznik policji z Orlando w rozmowie z mediami nie szczędził drastycznych szczegółów – ujawnił m.in. że chłopcu związywano nogi w kostkach i tak wieszano do góry nogami. W tej pozycji chłopiec niejednokrotnie spędzał długi czas. Był bity drewnianym narzędziem oraz przykuwany kajdankami do krzesła. 

Ojczym 11-latka szybko został zatrzymany i oskarżony o znęcanie się nad dzieckiem. Następnego dnia wyszedł z aresztu, jednak po kolejnych zeznaniach 6 stycznia ponownie go zatrzymano i skazano za wielokrotne przypadki poważnego znęcania się nad dziećmi, które śledczy przyrównali do tortur.

Matka chłopca, 31-letnia Kristen Swann, została aresztowana i oskarżona o dwa przypadki zaniedbania dziecka. Kobieta miała świadomość, że jej partner znęca się nad chłopcem, mimo to nie interweniowała i nie szukała pomocy dla syna.  

Sprawa stała się głośna, a Carvalho została okrzyknięta bohaterką, która uratowała chłopca przed torturami. Policja powiedziała, że jej szybkie działanie pomogło chłopcu uciec z sytuacji, która mogła zagrażać jego życiu.

– Nie mam poczucia, że zrobiłam coś wyjątkowego. Po prostu zrobiłam coś, co trzeba było zrobić. Cieszę się, że chłopiec jest bezpieczny – powiedziała kobieta w jednym z wywiadów.