Serial „Wszechświat” w wersji 3D

HISTORY™ zaprasza widzów do wspólnego odkrywania tajemnic Układu Słonecznego dzięki pierwszej produkcji w swoim kanale w wymiarze 3D – serialowi „Wszechświat – Siedem Tajemnic Układu Słonecznego” (The Universe – Seven Wonders of the Solar System). Premiera produkcji odbędzie się w marcu 2011 roku podczas specjalnego pokazu w Warszawie.

„Wszechświat – Siedem Tajemnic Układu Słonecznego” to zastosowanie oryginalnej grafiki w celu zobrazowania ostatnich odkryć utrwalonych dzięki sondom kosmicznym oraz ukazania najwspanialszych zakątków Układu Słonecznego, takich jak łańcuchy górskie w pierścieniach Saturna; osławiona czerwona plama na Jowiszu oraz dowód na to, że wkrótce może powstać kolejna; wulkan, który spowodowałby wydłużenie odległości pomiędzy Los Angeles i San Francisco, gdyby znajdował się na Ziemi; oraz zdjęcia zrobione w największej jak do tej pory rozdzielczości obrazujące wypływy lawy na Marsie, które sugerują obecność czynnych wulkanów na tej planecie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pierwszego projektu w wymiarze 3D. „Wszechświat” jest pierwszym krokiem, który podjęliśmy, aby widzowie mogli „zanurzyć” się w oglądanych obrazach, dobrze się przy tym bawiąc, powiedział Tom Davidson, Dyrektor Zarządzający, AETN UK. Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia postępu technologicznego, jakiego dokonali nasi partnerzy w Polsce i czekamy na zacieśnienie współpracy z nimi, by móc dostarczyć widzom niezapomnianych wrażeń z oglądania telewizji w domu.

Na świecie „Wszechświat” jest jednym z najwyżej ocenianych seriali HISTORY emitowanych w czasie największej oglądalności. „Siedem Tajemnic Układu Słonecznego” to premierowy odcinek bardzo wyczekiwanego 5. sezonu serialu, który będzie można obejrzeć na kanale HISTORY w najbliższych miesiącach.

Szefem produkcji serialu ze strony HISTORY jest Carl. H. Lindhal. „Wszechświat” został wyprodukowany przez Flight 33 Productions dla HISTORY. Szefami produkcji są Louis C. Tarantino i Douglas J. Cohen.

Na czym polega wymiar 3D?

Wymiar 3D można osiągnąć poprzez jednoczesną projekcję lewego i prawego obrazu na ten sam ekran. Specjalne trójwymiarowe okulary dzięki filtracji przesyłają właściwy obraz do każdego oka aby wywołać odczucie głębi obrazu. Widz patrzy więc jednocześnie na dwa obrazy, ale widzi tylko jeden dzięki filtrowi okularów trójwymiarowych.