Spacer „Śledczego”

Laboratorium zaprasza Czytelników Śledczego

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia na spacer Śledczego. Ponieważ zainteresowanie było duże, a w zwiedzaniu może uczestniczyć 15 osób – lista zgłoszeń jest już zamknięta.

Dla osób, które są ciekawe jak wygląda praca laboratorium kryminalistycznego przygotowaliśmy niespodziankę – spacer po Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Stołecznej Policji. Dla Czytelników „Śledczego” mamy 15 miejsc. Jeśli chcecie porozmawiać z ekspertem, badającym kod DNA domniemanego sprawcy czy rekonstruującym odcisk jego linii papilarnych – zapraszamy. Zwiedzanie laboratorium odbędzie się w piątek 13 maja br. o godzinie 12:00.

Plan zwiedzania przewiduje spotkanie ze specjalistami z czterech sekcji: daktyloskopii, biologii, chemii i technik audiowizualnych. Uczestnicy spaceru będą mogli zostawić swój odcisk na wieczną pamiątkę (czy skorzysta z niego prokurator – tego nie wiemy), a także wziąć udział w tworzenie portretu pamięciowego przestępcy. Nasze spotkanie z polskim CSI potrwa około 3 godzin.

Zbiórka: przed wejściem głównym do Komendy Stołecznej (Pałac Mostowskich, ul. Nowolipie 2) od strony Placu Bankowego 13 maja br. (piątek) o godzinie 11:50.

Zapraszamy do zgłaszania się mailowo i telefonicznie.
Rezerwacje przyjmowane są od 4 kwietnia br. do wyczerpania miejsc:

mailowo: [email protected] telefonicznie: 22 360 38 11 (w godz. 10:00 – 17:00).

UWAGA: przy zgłaszaniu się prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych (adres e-mail lub telefon). W zwiedzaniu mogą wziąć udział wyłącznie osoby dorosłe, podczas wycieczki obowiązuje zakaz fotografowania. Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny.