Ponad miliard osób na całym świecie, od Londynu przez Sao Paulo, Seul, New Delhi, aż do Nowego Jorku, Rzymu i Kairu bierze udział w akcjach na rzecz ekologii i walce ze zmianami klimatycznymi.

Jak na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi? Oto tylko kilka przykładów:

W Kopenhadze w Danii, a także w sześciu innych miastach na pięciu kontynentach, Duński Instytut Kultury organizuje projekt CO2 Zielony Napęd. Biegacze, spacerowicze, rowerzyści i rolkarze używają miasta jako płótna do stworzenia napisu "CO2" za pomocą urządzeń GPS.

W Argentynie, wolontariusze z Fundacji Surfrider czyszczą miejscowe plaże i sadzą wiecznie zielone krzewy, które pomogą zapobiec erozji wiatru i wody.W Ghanie, Program Rozwoju Edukacji Obszarów Wiejskich (REDEP) organizuje imprezę na rzecz poprawy stanu środowiska - wspólne sprzątanie, spektakle na temat ekologii i konkursy literackieW Indiach z okazji Dnia Ziemi jedna z sieci supermarketów dystrybuuje darmowe sadzonki i organizuje dyskusje na temat skutków zmian klimatycznych i sposobów ich złagodzenia.

W Mediolanie, tysiące ludzi zbierają się na festiwalu Dnia Ziemi, by zdobyć informacje na temat ochrony środowiska i pobudzić działanie lokalnych inicjatyw ekologicznych.W Seulu, w Korei Południowej, Ecomom Korea organizuje flash mob z okazji Dnia Ziemi. Uczestnicy zatańczą do hitu "Gangnam Style". W mieście odbędzie się także wystawa na temat zmian klimatycznych.W Veracruz w Meksyku pracownicy fundacji Tortugas Fundacion Yepez zachęcają do ochrony siedlisk żółwi morskich poprzez czyszczenie miejscowych plaż i organizowania akcji zalesiania.

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest obchodzony od 1970 r. 22 kwietnia. Ma na celu promowanie ekologicznych postaw i zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczania Ziemi.