Do konkursu “Projektanci edukacji” mogą przystąpić grupy projektowe (nauczyciel oraz uczniowie) ze wszystkich klas szkół podstawowych i wszystkich typów szkół średnich. Wystarczy zgłosić pomysł na dowolny projekt edukacyjny. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie projektanciedukacji.pl. Łączna pula wsparcia, jaką można zdobyć na realizację jednego projektu wynosi aż 4.000 zł!

– Praca z projektem jest coraz bardziej popularna wśród nauczycieli. Projekty pobudzają do myślenia, zachęcają uczniów do samodzielności, angażują emocjonalnie, pozwalają też wyjść poza szkolną salę i zrobić coś ciekawego nie tylko z kolegami z innych klas, szkół, czy nawet krajów, ale także z lokalną społecznością – komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Projektanci edukacji.

– Nasz konkurs jest bardzo prosty – wystarczy postawić pierwszy krok i opisać krótko koncepcję dodatkowych działań edukacyjnych realizowanych z uczniami. W pierwszym etapie nagradzamy właśnie pomysły. Cieszy nas jednak, że zdecydowana większość nauczycieli decyduje się potem na wcielenie ich w życie i danie uczniom szansy na udział w prawdziwej przygodzie, jaką jest realizacja ich własnego projektu! – wyjaśnia.

Nauczyciele prowadzący uczniowskie grupy projektowe mogą zgłaszać pomysły do konkursu do 27 listopada za pośrednictwem strony internetowej https://projektanciedukacji.pl. Ogłoszenie wyników I etapu konkursu odbędzie się 14 stycznia 2021 roku. Wtedy poznamy 75 zwycięskich grup projektowych, które otrzymają granty finansowe. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą również wziąć udział w drugim etapie “Projektantów edukacji”, w którym nagradzane są już zrealizowane projekty. Chętni będą mieli czas na zaprezentowanie wyników swojej pracy do 15 kwietnia 2021 roku. 13 maja poznamy laureatów II etapu – wydawnictwo Nowa Era przyzna w nim dodatkowo 5 Złotych Grantów o wartości 2.000 zł każdy.

Dodatkowo zwycięskie szkoły mogą liczyć na półroczną prenumeratę miesięcznika “Focus”, który przyzna też swoją specjalną nagrodę dziennikarską jednej z grup projektowych.

Na każdym etapie konkursu – od opracowania pomysłu po realizację projektu – uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wydawnictwa Nowa Era – otrzymają do dyspozycji liczne materiały merytoryczne m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie, zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej projektanciedukacji.pl. Nauczyciele mogą się również wymieniać doświadczeniami na specjalnej grupie założonej na Facebooku: www.facebook.com/groups/projektanciedukacji.

"Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu" to popularny, ogólnopolski konkurs przeznaczony dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Od 2010 roku wydawnictwo Nowa Era zorganizowało dziesięć edycji konkursu - uczniowie z nauczycielami zgłosili w nich łącznie aż 5.152 pomysły spośród których aż 305 zdobyło granty na realizację. Łączna suma przyznanych grantów wyniosła 490 000 zł! Baza zgłoszonych dotychczas pomysłów znajduje się na stronie: projektanciedukacji.pl/galeria-archiwalnych


Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus.

Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych Świerszczyk oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży National Geographic Odkrywca. Ofertę Nowej Ery wzbogaciły ostatnio także wyjątkowe serie książek dla dzieci: Lubię czytać ze Strzałką, KsiążkoGry, Królewicz Lupi.