Technologie dla zdrowia. Trwają zgłoszenia do konkursu Huawei Startup Challenge

Firma Huawei oraz Startup Academy rozpoczęły nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 3. Poznaliśmy warunki oraz terminy związane z udziałem w tym wydarzeniu.
Technologie dla zdrowia. Trwają zgłoszenia do konkursu Huawei Startup Challenge

Jest ono skierowane do polskich startupów skupiających się na tworzeniu innowacji medycznych służących ochronie i poprawie zdrowia fizycznego oraz psychicznego człowieka. Najbardziej innowacyjne projekty zostaną wybrane przez Kapitułę składającą się z przedstawicieli świata nauki, biznesu i ekspertów sfery publicznej.

Czytaj też: Wyniki Huawei Startup Challenge 2022. Moje podejście do startupów się zmieniło, ale dalej mam więcej pytań niż odpowiedzi

Na zgłoszenia od innowatorów o różnym stopniu rozwoju organizatorzy czekają do 31 grudnia 2022 r.  Pod koniec stycznia przyszłego roku zostanie natomiast ogłoszona dwudziestka najbardziej przełomowych koncepcji, która weźmie udział w ścieżce wyzwań i zaprezentuje swoje rozwiązania szerokiej publiczności.

Jesteśmy dumni ogłaszając już trzecią edycję programu wsparcia młodych polskich innowatorów. Dwie poprzednie pokazały, jakim ułatwieniem mogą okazać się rozwiązania technologiczne i jak bardzo są one potrzebne w usprawnieniu naszego codziennego życia. Innowacje w obszarze zdrowotnym to dziedzina, której rozwój potrzebuje jeszcze wiele wsparcia. To bowiem nie tylko technologie lekowe, ale także kompleksowa digitalizacja systemu opieki zdrowotnej, rozwój branży biotechnologicznej oraz korzyści dla placówek medycznych płynące z wdrażania nowych systemów np. AR/VR, robotyki czy rozwiązań, wspierających ogólny dobrostan fizyczny i psychiczny pacjentów. Wierzymy, że młodzi innowatorzy mają ogromną moc sprawczą, dlatego chcemy ich wspierać w tworzeniu narzędzi, które pozwolą zrewolucjonizować medycynę, a także zmienić podejście nas wszystkich do własnego organizmu i jego możliwości. Stąd pomysł na hasło przewodnie #TechForBetterHealth w tegorocznym Huawei Startup Challenge  Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska

Zgłoszenia do udziału w Huawei Startup Challenge potrwają do 31 grudnia 2022 roku

W ramach Huawei Startup Challenge 3 pomysłodawcy zamierzają poszukać zespołów z obszaru tzw. medtech – ukierunkowanego na poprawę i ochronę zdrowia oraz trendów związanych z tworzeniem inteligentnych rozwiązań wspierających użytkowników w dbaniu o ich zdrowie oraz tzw. wellbeing w różnych aspektach życia. Huawei ufundował trzy nagrody pieniężne dla trzech najlepszych startupów o łącznej wartości 200 tysięcy złotych – 100 tysięcy dla zwycięzcy oraz 60 tysięcy i 40 tysięcy złotych dla startupów z drugiego i trzeciego miejsca.

Wspólnie z Huawei wspieramy uzdolnionych Polaków z pomysłem na innowacje – tym razem dla zdrowia. Branża technologii wspomagających ludzkie zdrowie to jeden z najbardziej zróżnicowanych sektorów. Od lat obserwujemy trendy związane z rozwojem startupów medtechowych, jednak pojawiają się również aplikacje poprawiające nasze samopoczucie, redukujące poziom stresu, a także platformy do wsparcia psychologicznego czy walki z uzależnieniami. Z ogromną ciekawością czekam zatem na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji wydarzenia. Może uda nam się wspólnie zrewolucjonizować ten rynek i dzięki temu pomoc wielu ludziom w kraju, a nawet i na świecie. Michał Misztal, prezes Startup Academy

Czytaj też: Jak nie wjechać w jelenia? Polscy finaliści głośnego konkursu zdradzili, czym okazał się ich pomysł

Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu zostawiamy adres, pod którym należy zgłosić się do 31 grudnia 2022 roku.