"Mroczne bractwa i tajne kulty, czyli historia sekretnych stowarzyszeń" -  Jonathan J. Moore

Jest to przewodnik po najmroczniejszych i najbardziej tajemniczych ugrupowaniach religijnych, ideologicznych i przestępczych w historii. Autor analizuje sposób myślenia ludzi, którzy dla sekty lub organizacji terrorystycznej od zarania dziejów byli w stanie porzucić bezpieczny dom rodzinny i podążać za wyznawcami obłąkańczych idei. Co kierowało templariuszami, masonerią i Himmlerem? Ta książka historyczna wszystko ci wyjaśni.  

"Seryjni mordercy II RP. Będzie wam u mnie jak w raju" - Kamil Janicki

Najlepsze książki historyczne, oprócz tego, że opowiadają o wydarzeniach z przeszłości, potrafią też wprawić w przerażenie, rozbudzić emocje i wyobraźnię. Ta książka zdecydowanie spełnia te kryteria! Kamil Janicki w swojej publikacji prezentuje nam owiane tajemnicą oblicze dwudziestolecia międzywojennego, którego twarzami są seryjni mordercy. Kim był Wampir z Łowicza? Czym zajmowała się fabrykantka aniołów? Jakich zbrodni dopuścił się Wampir z Łodzi? Dowiesz się, sięgając po tę pozycję!

"Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś " - Jonathan J. Moore 

To książka nie tylko dla studentów medycyny i lekarzy. Przeczytasz w niej o dawnych sposobach leczenia przeróżnych chorób, których drastyczność odbiera mowę i przyprawia o zawrót głowy. Często opierały się one na przesądach, które nie miały najmniejszego sensu, za to były przyczyną ludzkiego cierpienia. Autor wyjaśnia również jak schorzenia Napoleona czy Joanny d 'Arc wpłynęły na bieg historii. Stanowczo jest to literatura dla czytelników o stalowych nerwach. 

"Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno - PRL" - Wojciech Drewniak

Wiele młodych osób powtarza, że ciekawe książki historyczne to dla nich te, które w przystępny sposób opowiadają o niedawnych wydarzeniach. I chociaż w zapowiedzi swego dzieła autor sam podkreśla, że nie jest to książka historyczna dla młodzieży, z uwagi na występowanie w niej kontrowersyjnych skrótów myślowych, to powinien sięgnąć po nią każdy, kogo interesuje codzienne życie w czasach PRL-u, o którym starsze pokolenia często rozprawiają z nutką wzruszenia. Z okazji tej premiery, Wojciecha Drewniaka posłuchać będzie można podczas wywiadu na Wirtualnych Targach Książki. 

"Krótka historia Europy. Od Peryklesa do Putina" - Simon Jenkins 

Simon Jenkins w swojej książce pełni dla nas rolę przewodnika po krętej ścieżce dziejów Europy - począwszy od starożytności, przez średniowiecze, reformacje, rewolucję francuską, I i II wojnę światową, a na współczesności kończąc. Poznamy oblicza najwybitniejszych europejskich polityków, wojskowych, przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki, a dla kontrastu - oblicza najgroźniejszych zbrodniarzy.