Trufle zmieszaj z kawiorem i przypraw… złotem. Oto jedna z najdroższych przekąsek

Do przygotowania tych przekąsek użyto najdroższych składników świata. Efekt? Niewiarygodny.

Kiedy myślisz „najdroższe składniki” przychodzą ci pewnie do głowy trufle, kawior czy szafran. Słusznie. Teraz wyobraź sobie, że ktoś połączył te składniki w jedno danie. Tym „kimś” była marka Deli Catering, a wyjątkowe zlecenie na ekskluzywne przysmaki złożyła jedna z belgijskich firm działająca w branży jubilerskiej.

Kompozycja  fingerfoodów, czyli przekąsek „na jeden kęs”, jedzonych palcami, bez użycia sztućców, miała zostać przygotowana jako ukoronowanie gali dotyczącej wystawy biżuterii i kamieni szlachetnych.

Przekąska na wagę złota

By stanąć na wysokości zadania i wpisać się w klimat imprezy szefowie kuchni Deli Catering do wykonania przekąsek wykorzystali płatki jadalnego 24-karatowego złota!

Do fingerfoodów trafiły też najdroższe z najdroższych produktów, takie jak: kawior z bieługi, białe trufle, szafran czy dojrzewająca wołowina Kobe z krów rasy Wagyu. Działa na wyobraźnię, prawda? Stymuluje też zmysł wzroku – przekąski wyglądają jak małe dzieła sztuki albo – pozostańmy w temacie – biżuteria.

Tak powstała kolekcja fingerfoodów, które okazały się jednymi z najdroższych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Cena? 2500 zł.

Więcej:jedzenie