Usunięta funkcja powróci na Apple Watch. Trzeba tylko poczekać na kolejną aktualizację

W tym roku Apple sporo pozmieniał w systemie watchOS 10, a co za tym idzie również w sposobie interakcji z zegarkami Apple Watch. Nowości i ulepszeń było sporo, ale jak to zwykle bywa, nie wszystkie przypadły do gustu użytkownikom. Chodzi przede wszystkim o większość gestów, którą gigant postanowił zmienić.
Usunięta funkcja powróci na Apple Watch. Trzeba tylko poczekać na kolejną aktualizację

watchOS 10.2 przywróci na Apple Watch przydatną funkcję

Jeśli ktoś testował nowy watchOS 10 w wersji beta, miał czas na przyzwyczajenie się do niektórych nowości. Jednak bądźmy szczerzy, przeciętny użytkownik jest rzucany zwykle na głęboką wodę zmian, które z dnia na dzień pojawiają się na jego urządzeniu zaraz po aktualizacji. Tak właśnie było z posiadaczami Apple Watch, którzy instalując nową wersję oprogramowania, stracili dostęp do większości znanych im gestów. Z czasem przyzwyczaili się do alternatyw zaproponowanych przez producenta, ucząc się po prostu nowych gestów. Jednak zamiennika jednego bardzo popularnego gestu Apple nie zaproponował.

Czytaj też: Powiększony iPad Air powstaje, ale jeszcze na niego poczekamy

Mając Apple Watch, zapewne możecie domyślać się, o co chodzi – o gest przesunięcia palcem pozwalający zmieniać tarcze zegarka. Coś tak prostego, a zarazem funkcjonalnego zniknęło z pokładu smartwatchy giganta wraz z watchOS 10. Co prawda można długo nacisnąć na główną tarczę zegarka i tak przełączyć się na nową opcję lub otworzyć aplikację Watch na iPhonie, by stamtąd dodać nową tarczę, ale nie są to rozwiązania idealne.

Czytaj też: Nothing wprowadza na swój smartfon iMessage, ale jakim kosztem?

Na szczęście zgodnie z najnowszymi informacjami wkrótce użytkownicy mogą doczekać się powrotu tej funkcjonalności. W trzeciej wersji beta systemu watchOS 10.2 odnaleziono tę opcję, a jej działanie wydaje się takie samo, jak przed usunięciem.

Na powrót gestu nie trzeba będzie długo czekać, bo kolejna aktualizacja watchOS pojawi się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie już na początku grudnia. Zgodnie z tym, co zauważono w wersji beta, funkcjonalność znajduje się w obszarze Ustawienia -> Zegar. Prawdopodobnie będzie trzeba ją samodzielnie włączyć, bo nie będzie uruchomiona domyślnie. Jest to jednak dobra wiadomość dla wszystkich, którzy do tej zmiany w systemie nie mogli się przyzwyczaić.

Czytaj też: Apple idzie w sztuczną inteligencję. iPhone 16 zachwyci nas innowacyjnymi funkcjami

watchOS 10.2 będzie większą aktualizacją, dlatego Apple przygotował też kilka innych nowości. Posiadacze Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 będą mogli rejestrować dane dotyczące zdrowia za pośrednictwem Siri bezpośrednio na urządzeniu. Wcześniej Apple wymagało połączenia z Internetem, aby rejestrować te dane, ale zmiana ta była możliwa dzięki nowemu silnikowi neuronowemu w SoC S9. Ponadto pojawi się też kilka optymalizacji, poprawek błędów i zapewne jeszcze jakieś inne nowości usprawniające działanie Apple Watch.