WhatsApp z kilkoma nowościami. Trochę trzeba było na nie czekać

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, WhatsApp, dostał właśnie kolejną aktualizację. Tym razem ukierunkowaną na dalsze rozwijanie Kanałów, nowej sekcji wprowadzonej w połowie ubiegłego roku. Co przygotowała dla nas Meta?
WhatsApp z kilkoma nowościami. Trochę trzeba było na nie czekać

Chociaż WhatsApp to wciąż tytularnie komunikator internetowy, w rzeczywistości oferowane tam funkcjonalności znacznie wybiegają poza to, co powinno nam się kojarzyć z tego typu aplikacją. Jednak nic w tym dziwnego, podobnie robi też konkurencja, więc Meta nie może być w tyle. W ubiegłym roku firma wprowadziła do WhatsAppa sekcję Kanały. To tam, firmy i organizacje mogą kontaktować się (w sposób jednostronny) z użytkownikami. Mogą wysyłać wiadomości tekstowe, publikować zdjęcia, filmy, naklejki. Trochę jak na fanpage’ach na Facebooku czy innych portalach społecznościowych. Ma być to niezawodny i chroniący prywatność sposób na otrzymywanie ważnych informacji od obserwowanych osób czy organizacji.

Czytaj też: Tego jeszcze nie było. X na Androidzie dostaje nieoczekiwaną funkcję

Kanały na WhatsAppie doczekały się aktualizacji

Teraz Kanały doczekały się czterech nowości, które, nawiasem mówiąc, powinni trafić tam już dawno. Tak czy inaczej, aktualizacja doda wyczekiwane funkcje, które będą dostępne zarówno dla użytkowników, jak i administratorów, poprawiając wrażenia i dodając nowe formy komunikacji. Ogłosił je Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta.

Czytaj też: Masz smartfon Galaxy? Te funkcje trafią do Ciebie razem z One UI 6.1

Pierwszą z zapowiedzianych funkcji jest możliwość wysyłania przez administratorów wiadomości głosowych. To bardzo przydatna forma kontaktu, pozwalająca na szybkie przekazywanie informacji, udostępniania fragmentów nagrań zza kulis czy po prostu rozmawiania z obserwującymi. Oprócz tego Kanały doczekały się w końcu ankiet. Te na WhatsAppie są już dostępne w rozmowach grupowych i jest to jedna z przydatniejszych opcji. Teraz administratorzy będą mogli w ten sposób zaczerpnąć opinii użytkowników na temat produktów czy preferowanych przez nich treści.

Czytaj też: Jedyny pierścień Samsunga istnieje naprawdę. Galaxy Ring zamiesza na rynku?

Następna zmiana dotyczy statusów – teraz obserwujący mogą udostępniać w ten sposób ciekawe aktualizacje z kanałów. Będzie to działało również jako forma bezpłatnej reklamy, bo więcej osób może teraz zobaczyć takie informacje, co pomoże kanałom zwiększyć swój zasięg. Czwarta nowość to możliwość dodawania wielu administratorów kanału. W przypadku dużych organizacji czy marek będzie to bardzo przydatne, bo pomoże utrzymać kanał aktywny i szybko reagować na wiadomości.

Czytaj też: iPady Pro doczekają się odświeżenia i to naprawdę poważnego. Apple aż szykuje podwyżki

Warto jednak zaznaczyć, że te ulepszenia są jeszcze w fazie testowej, ale to już końcówka, więc ich wdrożenia powinniśmy spodziewać się już wkrótce. Zapowiedziane przez Zuckerberga zmiany pokazują, że WhatsApp nie skupia się tylko na dodawaniu funkcji związanych z czatami, a chce również rozwijać komunikację w Kanałach, ogólnie poprawiając sposób, w jaki użytkownicy łączą się ze sobą i udostępniają treści w komunikatorze.