WhatsApp na iOS dostaje świetne ulepszenie. Koniec wysyłania zdjęć i filmów w kiepskiej jakości

Na początku tego roku WhatsApp dostał możliwość wysyłania multimediów w jakości HD, dostępną zarówno na Androidzie, jak i iOS. Teraz natomiast Meta udostępniła coś jeszcze lepszego, choć jedynie dla części swoich użytkowników.
WhatsApp na iOS dostaje świetne ulepszenie. Koniec wysyłania zdjęć i filmów w kiepskiej jakości

Jeszcze jakiś czas temu użytkownicy WhatsAppa musieli męczyć się ze skompresowanymi, kiepskiej jakości zdjęciami, ale Meta zaczęła wprowadzać pewne ulepszenia

Na początku roku jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie dostał możliwość wysyłania plików multimedialnych w jakości HD. Dzięki temu można wysyłać zdjęcia oraz filmy jedynie odrobinę skompresowane. Nie jest to więc rozwiązanie idealne, ale z pewnością znacznie lepsze od tego, co było wcześniej. Tę funkcję udostępniono na iOS i Androidzie, dając do niej dostęp wszystkim użytkownikom. Choć tryb „najlepsza jakość” zdecydowanie podnosi jakość wysyłanych plików, to nadal nie są one takie, jak w oryginale. W czasach, gdy producenci smartfonów prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych aparatów w swoich urządzeniach, użytkownicy komunikatorów powinni mieć możliwość wysyłania ich bez utraty jakości.

Czytaj też: Huawei zapowiada nadchodzące wydarzenie. Co tym razem nam pokaże?

Na szczęście Meta w końcu postanowiła coś z tym zrobić i dodała opcję wysyłania plików bez żadnej kompresji. Oznacza to, że będą one trafiać do odbiorcy w takim samym stanie, w jakim zapisaliśmy je na naszym urządzeniu. Oryginalna jakość zostanie zachowana, choć oczywiście należy liczyć się z tym, że jeśli korzystamy z pakietu danych, taka wiadomość trochę nam „zje” z pakietu. W dodatku WhatsApp wprowadził pewne ograniczenie, bo pojedynczy, nieskompresowany plik może ważyć maksymalnie 2 GB.

Czytaj też: Ta nowość na Androidzie przyda się w unikaniu niechcianych połączeń i wiadomości

Aby wysłać obraz lub film w oryginalnej jakości, należy kliknąć „+” w oknie czatu, przejść do wysyłania Dokumentów, a następnie kliknąć „Wybierz Zdjęcie lub Film”. Wybrane przez nas pliki zostaną wówczas wysłane w bezstratnej jakości.

Funkcja ta była już w testach od dłuższego czasu, ale dopiero w tym tygodniu WhatsApp postanowił udostępnić je szerszemu gronu użytkowników. Niestety nie wszystkim, bo Meta postanowiła ograniczyć się jedynie do właścicieli iPhone’ów. Użytkownicy Androida muszą natomiast obejść się „smakiem”, choć mamy nadzieję, że z czasem i oni dostaną dostęp do tej nowości. Dobra wiadomość – będą mogli odbierać pliki w bezstratnej jakości wysyłane z iOS. Trudno przy okazji nie zauważyć, że Meta jak zwykle wprowadza u siebie coś, co konkurencja ma od lat. Jak to się jednak mówi – lepiej późno niż wcale. Użytkownicy z pewnością docenią tę zmianę.