Huawei zapowiada nadchodzące wydarzenie. Co tym razem nam pokaże?

Może i w kwestii smartfonów Huawei nieco podupadł, ale nie można zapominać, że w swojej ofercie producent ma jeszcze wiele świetnych urządzeń, takich jak laptopy, urządzenia do noszenia czy tablety. Jeden z nich pokaże nam już za kilka dni, ale oprócz niego zobaczymy też coś jeszcze.
Huawei zapowiada nadchodzące wydarzenie. Co tym razem nam pokaże?

Już za kilka dni odbędzie się premiera kolejnych urządzeń od Huawei

Z zainteresowaniem obserwujemy działania Huawei – na razie głównie w Chinach – mające na celu powrót do dawnej świetności, sprzed sankcji nałożonych przez USA. Na swoim rodzimym rynku producent zdążył już wprowadzić pierwsze smartfony z własnym układem oferującym dostęp do sieci 5G, a teraz szykuje się również do ulepszenia autorskiego systemu operacyjnego, który nie będzie już obsługiwał aplikacji z Androida. Nie można jednak zapominać, że oprócz tego firma wciąż dość prężnie działa na rynku międzynarodowym.

Czytaj też: Masz te zegarki Amazfit? Szykuj się na nowe funkcje

Może nie jeśli chodzi o smartfony, bo tutaj aż tylu nowości od producenta nie mamy, wciąż też czekamy na ewentualną globalną premierę Huawei Mate 60. W międzyczasie jednak co i rusz dostajemy nowe sprzęty, takie jak słuchawki, laptopy, tablety czy smartwatche. Są to naprawdę świetne urządzenia, na które ciężko narzekać. Dziś Huawei ogłosił, że 12 grudnia w Dubaju wprowadzi na międzynarodowy rynek kolejne produkty.

Wydarzenie reklamowane hasłem „Creation of Beauty” przyniesie nam nowy tablet, a przynajmniej na to wskazuje udostępniony plakat. Producent oczywiście nie sprecyzował, o jaki model chodzi, jednak do wyboru mamy dwa urządzenia, które w ostatnich miesiącach debiutowały w Chinach. Pierwszym może być nowość z września – MatePad Pro 13.2 wyposażony, jak sama nazwa wskazuje, w 13,2-calowy ekran OLED, napędzany przez układ Kirin 9000S oraz zasilany akumulatorem o pojemności 10100 mAh z szybkim ładowaniem 88W. Drugą opcją jest jego 11 odpowiednik, którego sercem jest ten sam SoC. Natomiast jego pozostała specyfikacja niczym się nie różni od MatePada Pro 11 z zeszłego roku.

Czytaj też: Google świętuje miliard użytkowników RCS. Z tej okazji wprowadza nowe funkcje do Wiadomości

Zagadką pozostaje natomiast drugie urządzenie widoczne na plakacie, bo tak naprawdę nie mamy nawet pomysłu, co to może być. Ten produkt w niczym nie przypomina innych sprzętów, które Huawei ma w swojej ofercie. Domyślać się można, że będzie to coś do noszenia lub jakiś gadżet. Tylko jaki? Lokalizator? A może wymyślne słuchawki? Oczywiście może to być po prostu coś, co producent umieścił na plakacie dla zmyłki i ostatecznie pokaże nam coś zupełnie innego.

Czytaj też: Ta nowość na Androidzie przyda się w unikaniu niechcianych połączeń i wiadomości

Na szczęście na rozwikłanie tej zagadki nie będziemy musieli długo czekać, bo wydarzenie odbędzie się za nieco ponad tydzień. Możliwe też, że wcześniej przecieki zdradzą nam, co takiego szykuje Huawei.