Wiadomości Google dostaną drobne, ale wyczekiwane ulepszenie

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Wiadomości Google będą kolejnym miejscem, w którym gigant z Mountain View umieści swoją sztuczną inteligencję. Dzięki zintegrowaniu z Bardem w aplikacji pojawi się sporo nowych funkcji, ale to wcale nie oznacza, że inne, o wiele bardziej wyczekiwane ulepszenia, nie trafią do użytkowników.
Wiadomości Google dostaną drobne, ale wyczekiwane ulepszenie

Czasem nie trzeba wielkich zmian, by zadowolić oczekiwania użytkowników. Świetnym tego przykładem jest nowość, która zmierza do Wiadomości Google

Bard w aplikacji do wysyłania wiadomości przyniesie ze sobą szereg usprawnień i możliwości, choć nie za darmo. Jak to zwykle ze sztuczną inteligencją bywa, będziemy musieli zapłacić za to naszą prywatnością i poniekąd również bezpieczeństwem, bo czatowanie z Bardem nie będzie szyfrowane, dlatego trzeba mieć się na baczności podczas wysyłania zapytań do chatbota. Inna nowość, nad którą w międzyczasie pracuje Google, nie będzie nam w żadnym stopniu zagrażać. Jej cel jest inny – usprawnienie wysyłania wiadomości RCS i chociaż na pierwszy rzut oka zmiana będzie bardzo drobna, wiele osób na nią czekało.

Czytaj też: Wiadomości Google zostaną ulepszone przez sztuczną inteligencję. W jaki sposób?

Jeśli zdarza wam się wysyłać zdjęcia czy obrazy poprzez RCS, zapewne wiecie, że do tej pory Wiadomości Google nie pozwalały nam na dodawanie podpisów do tych plików. By opisać zdjęcie, trzeba było napisać kolejną wiadomość, bo tekst i obraz wysyłane były osobno, jedno po drugim. Przy nawale przesyłanych plików mogło to wprowadzać niepotrzebne zamieszanie. W dodatku pod tym względem aplikacja giganta z Mountain View była mocno do tyłu w porównaniu z konkurencją, ale to na szczęście wkrótce się zmieni.

Czytaj też: Masz smartfon Galaxy? Te funkcje trafią do Ciebie razem z One UI 6.1

Jak zauważył Assemble Debug, Wiadomości pozwolą nam wkrótce na dołączanie podpisu do wysyłanego zdjęcia. Tek będzie widoczny poniżej obrazu, ale wciąż będzie to jedna wiadomość – tak, jak jest to pokazane na zrzucie ekranu poniżej.

Czytaj też: Jedyny pierścień Samsunga istnieje naprawdę. Galaxy Ring zamiesza na rynku?

Niby to nic wielkiego i zapewne moglibyście nawet tej zmiany nie zauważyć, jednak dzięki niej Wiadomości Google staną się bardziej spójną i nowoczesną aplikacją do obsługi wiadomości tekstowych, a to zawsze jest na plus. Dobrze też wiedzieć, że gigant z Mountain View nie zamierza ograniczać nowości tylko do Barda i sztucznej inteligencji. Jasne, implementacja chatbota to wielka wiadomość, ale oprócz tego Google zapowiedział też inne zmiany, które w najbliższym czasie trafią do aplikacji – użytkownicy dostaną dostęp do Photomoji, Nastrojów głosowych czy Magic Compose, a  to zapewne jeszcze nie koniec. Pozostaje nam tylko wyczekiwać kolejnych aktualizacji, które znacznie wzbogacą Wiadomości.