Wiadomości Google dostają nową funkcję. Twoje uszy za nią podziękują

Wiadomości Google to wciąż jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu na rynku. Głownie dlatego, że gigant z Mountain View wciąż dba o to, by dodawać do niej coraz to nowe, bardzo przydatne funkcje. Ta najnowsza spodoba się wszystkim, którzy lubią wysyłać sobie tzw. „głosówki”.
Wiadomości Google dostają nową funkcję. Twoje uszy za nią podziękują

Często nagrywasz wiadomości głosowe? Ta funkcja z pewnością Ci się spodoba

Google już dawno zadbał o to, by jego aplikacja Wiadomości nie była tylko kojarzona z nudnym wysyłaniem SMS-ów (a raczej wiadomości RCS). Gigant wciąż dba o to, by wyróżnić swoją usługę na tle innych, dzięki czemu korzystają z niej miliony osób na całym świecie. Wiadomości pozwalają nam korzystać z nowego standardu komunikacji RCS przez Wi-Fi lub połączenie komórkowe, umożliwiając wysyłanie większych i bardziej zróżnicowanych plików, takich jak klipy wideo, GIF-y, dokumenty czy wiadomości głosowe, zupełnie jak komunikatory internetowe. Można tam dodawać reakcje, odpowiadać na konkretne wiadomości, a co bardzo istotne  – wszystkie wiadomości są szyfrowane, więc nie musimy martwić się o bezpieczeństwo.

Czytaj też: Ta nowość na Androida pozwoli ukryć aplikacje i dane na naszym smartfonie

Wiadomości Google dają nam ogrom różnych funkcji, a wkrótce dojdzie do nich kolejna. Po niedawnym wdrożeniu Profile Discovery Google szykuje się do udostępnienia użytkownikom nowego narzędzia, tym razem przygotowanego w celu ulepszenia komunikacji poprzez wiadomości głosowe.

Czytaj też: Usunięta funkcja powróci na Apple Watch. Trzeba tylko poczekać na kolejną aktualizację

Badacze z  Assemble Debug odkryli, ze gigant szykuje funkcję usuwania szumów z nagrań głosowych. W zasadzie nie ma tutaj za wiele do tłumaczenia, bo jak sama nazwa wskazuje, funkcja ma na celu usunięcie lub maksymalne wyciszenie szumów z tła podczas nagrywania wiadomości głosowych, dzięki czemu odbiorca nie będzie miał problemu ze zrozumieniem tego, co mówimy. Nasz głos będzie wyraźniejszy i lepiej słyszalny. Taka nowość będzie bardzo przydatna, zwłaszcza gdy musimy nagrać głosówkę w bardzo zatłoczonym miejscu, jak np. na lotnisku, dworcu czy po prostu na ulicy.

Czytaj też: Mapy Google z kilkoma przydatnymi nowościami z okazji nadchodzących świąt

Funkcja została zauważona w najnowszej wersji beta Wiadomości Google i jeśli chcecie ją przetestować, wystarczy pobrać testową wersję apki. Opcja znajduje się w oknie dialogowym nagrywania wiadomości głosowych i można ją włączyć przed rozpoczęciem nagrywania lub już w trakcie tej czynności. Wydaje się, że jej wdrożenie w stabilnej wersji aplikacji jest już bliskie, więc musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i czekać na aktualizację.