Dzięki tej aplikacji na Windowsa Twój telefon będzie mógł służyć jako kamerka internetowa

Mając smartfon z Androidem i komputer z Windowsem możemy ułatwić sobie życie, korzystając z aplikacji Phone Link/Twój telefon. Dzięki wielu oferowanym w niej funkcjonalnościom z poziomu komputera możemy mieć dostęp do wielu przydatnych rzeczy z naszego telefonu. Wkrótce Microsoft może wprowadzić jeszcze jedną nowość.
Dzięki tej aplikacji na Windowsa Twój telefon będzie mógł służyć jako kamerka internetowa

Windows i Android będą jeszcze ściślej ze sobą współpracować

Synchronizacja smartfona z Androidem i komputera z Windowsem w ramach aplikacji Phone Link/Twój telefon niesie ze sobą wiele korzyści. Bez sięgania po telefon możemy sprawdzać i zarządzać powiadomieniami, śledzić na bieżąco swoje rozmowy oraz odpowiadać na nie, odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, a także – co dla wielu osób może być kluczowe – można również udostępniać zdjęcia z systemu Android. Mamy możliwość wyświetlenia ostatnich 2000 zdjęć z rolki aparatu i przeciągać je lub kopiować i wklejać do innych aplikacji.

Czytaj też: Apple dąży do niezależności, ale na pewne rozwiązania nie jest jeszcze gotowy

Wygląda na to, że wkrótce Microsoft doda do aplikacji jeszcze jedną funkcję, bo wedle najnowszych informacji, gigant pracuje nad możliwością używania smartfona z Androidem jako kamery internetowej. W aplikacji Twój telefon w wersji v1.23102.190.0 dla Androida znaleziono fragment kodu, który jasno wskazuje, że taka opcja może być wkrótce możliwa.

Czytaj też: Xiaomi prezentuje nowego smartwatcha. Redmi Watch 4 imponuje czasem pracy

Znaleziony kod sugeruje, że gdy oba urządzenia są ze sobą połączone, użytkownicy będą mogli uruchomić aparat na smartfonie i będzie on dostępny na komputerze. Co prawda w ciągach znaków nie ma wyraźnej wzmianki o „kamerce internetowej”, ale inne wskazówki sugerują, że ta funkcja będzie w pewnym sensie powiązana z rozmowami wideo. Użytkownik będzie miał również dostęp do takich funkcji, jak filtry, efekty czy automatyczne kadrowanie.

Czytaj też: Nowości od Samsunga. Do Polski wkraczają nowe tablety Galaxy Tab A9

Warto zauważyć, że Twój telefon ma już dostęp do aplikacji aparatu i wideokonferencji, ale jedynie w formie lustrzanej kopii aplikacji działających na smartfonie. Jeśli więc Microsoft faktycznie pracuje nad tym, na co sugeruje znalezisko, to naprawdę świetna informacja. Byłaby to przyzwoita konkurencja dla funkcji aparatu Continuity Camera, dostępnej dla urządzeń Apple’a – pozwala ona na zamontowanie iPhone’a na komputerze Mac w celu używania aparatu i mikrofonu z telefonu do obsługi FaceTime’a.

Nie wiadomo tylko czy funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem, czy może jedynie dla tych, które mają systemowo wgraną aplikację Phone Link. Jeśli tak, to użytkownicy modeli Galaxy oraz OnePlus 11 z systemem Android 14 będą z tego zadowoleni.