Wygraj film i książkę o zwierzętach!

Weź udział w konkursie i zdobądź film na DVD “Dzikie z natury” i książkę “Szympansy z azylu Fauna” Andrew Westolla!

„Dzikie z Natury”

Zdobywca Nagrody Akademii Morgan Freeman jako narrator w filmie „Dzikie z Natury” (w polskiej wersji językowej Wiktor Zborowski) opowiada wspaniałą historię o miłości i poświęceniu dla ratowania innych cierpiących istot.

W towarzystwie światowej sławy naukowców, film przeniesie nas w bujne deszczowe lasy Borneo oraz na kenijską sawannę, gdzie pomożemy młodym słoniom i orangutanom w powrocie na łono natury.

Film przedstawia działania osób, dla których los dzikich zwierząt nie jest obojętny. Ukazuje też proces wychowania młodych, osieroconych orangutanów i słoni, które dzięki troskliwej opiece i niesamowitym zabawom, szczęśliwie dorastają i uczą się żyć na wolności. W filmie występują światowej sławy ekolodzy i naukowcy, którzy poświęcili wiele lat życia dla ratowania  niewinnych istot.

“Szympansy z azylu Fauna”
Zaczęło się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy przed siedzibą fundacji Fauna zaparkował czarny pick-up holujący zwykłą przyczepę dla koni. W środku znajdowało się kilka szympansów, dla których był to kres długiej i trudnej podróży. Aż do tego dnia stanowiły własność Uniwersytetu Nowojorskiego, gdzie były obiektami eksperymentów biomedycznych. W azylu Fauna w spokoju dochodzą do siebie. Dla Andrew Westolla wolontariat w azylu miał być wielką przygodą, spotkaniem oko w oko z najbliższym kuzynem człowieka. Ale wyobrażał ją sobie zupełnie inaczej.

Weź udział w konkursie!

Odpowiedz na pytanie konkursowe:

Gdybyś mógł ocalić jeden zagrożony gatunek, jakie zwierzę chciałbyś uratować i dlaczego?

i wyślij swoją odpowiedź na adres: [email protected].

Do wygrania jest 10 zestawów: film na DVD “Dzikie z natury” i książka
“Szympansy z azylu Fauna” Andrew Westolla (wyd. Czarne).

Na odpowiedzi czekamy w dniach 29 maja – 7 czerwca 2013 roku. Nagrodzimy autorów najciekawszych odpowiedzi. Pobierz regulamin konkursu (*pdf).