Czekacie na polską premierę Xiaomi 14 Pro? Mamy dla Was złą wiadomość

Pod koniec października Xiaomi zaprezentowało swoje nowe flagowce, będące jednocześnie pierwszymi smartfonami napędzanymi przez Snapdragona 8 Gen 3. Spodziewaliśmy się, że w najbliższym czasie seria Xiaomi 14 wejdzie na globalny rynek i owszem, tak się zapewne stanie, ale nie w przypadku obu nowych modeli.
Xiaomi 14 Pro

Xiaomi 14 Pro

Xiaomi 14 Pro może nigdy nie zadebiutować na globalnym rynku

W tym roku Xiaomi mocno się pospieszyło, wypuszczając flagową serię dużo szybciej, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro z miejsca stały się pierwszymi na świecie smartfonami wyposażonymi w najnowszy układ Snapdragon 8 Gen 3. Producent już dwa lata temu zmienił trochę swój harmonogram i oddzielił premierę modelu Ultra od reszty i jego globalna dostępność bywała różna. Co do dwóch głównych urządzeń z serii – te zawsze debiutowały poza Chinami. Musieliśmy co prawda poczekać na to 2-3 miesiące, jednak było to właściwie pewne.

Czytaj też: Xiaomi ogłasza datę globalnej premiery serii Redmi Note 13. Będzie kolejny hit?

Tymczasem nowe doniesienia wskazują, że o ile Xiaomi 14 faktycznie wejdzie na międzynarodowy rynek, o tyle nie dołączy do niego Xiaomi 14 Pro. Informacje te oparte zostały na podstawie oprogramowania, jakie firma opracowuje na potrzeby międzynarodowego rynku. Praca nad rozwojem systemu HyperOS dla modelu podstawowego trwa w najlepsze, jednak po wersji dla Pro nie ma żadnego śladu.

Xiaomi 14 Pro

Jeśli raport się nie myli (a zawsze jest taka możliwość), może się okazać, że flagowa oferta Xiaomi na międzynarodowym rynku, w tym w Polsce, będzie bardzo uboga. Przynajmniej do czasu premiery Xiaomi 14 Ultra. Jest bowiem szansa, że producent chce zmienić strategię i nie robić sobie samemu niepotrzebnej konkurencji. Dobrze wiemy, że to właśnie w swoim ultraflagowcu firma pokazuje, na co najbardziej ją stać, zarówno pod kątem wydajności, jak i możliwości fotograficznych. W takim wypadku Xiaomi 14 Pro, wraz z jego premierą, mógłby po prostu pójść w odstawkę. Takie podejście ma więc sens, o ile faktycznie o to chodzi, a przecież nie mamy co do tego żadnej pewności, tak samo, jak nie mamy żadnych dowodów na to, że Xiaomi 14 Ultra nie zostanie ograniczony tylko do rynku chińskiego.

Czytaj też: Kolejna wersja One UI 6 zapewni wiele świetnych funkcji

Patrząc na działania firmy w poprzednich latach, zauważyć można, że Xiaomi 12S Ultra nigdy nie opuścił rodzimego kraju, natomiast jego następca – Xiaomi 13 Ultra – co prawda wszedł do Europy, ale do Polski nigdy nie trafił. Dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, jak producent zachowa się w przypadku kolejnej generacji tego ultraflagowca. Jeśli czeka nas powtórka tego, co działo się w połowie tego roku, to w połączeniu z tymi najnowszymi informacjami, zostaniemy pozbawieni zarówno modelu Pro, jak i Ultra. Niezbyt miłe to wieści.

Czytaj też: Samsung ma poważne plany co do elastycznych ekranów. Nie tylko smartfony, ale też wiele innych urządzeń

Oczywiście pamiętajcie, że to jedynie niesprawdzone doniesienia i domysły, dlatego powinno się do nich podchodzić z rezerwą. Ewentualna premiera serii Xiaomi 14 ma podobno nastąpić już w styczniu, więc nie trzeba będzie długo czekać na uzyskanie potwierdzenia tych pogłosek. Pozostaje nam czekać na oficjalną zapowiedź, która powinna już coś ujawnić. Co do modelu Ultra, tutaj oczekiwanie będzie znacznie dłuższe, bo jego debiutu spodziewamy się dopiero w połowie przyszłego roku.