Xiaomi szykuje nowe tablety — Xiaomi Pad 7 Pro i jeszcze jeden, specjalny model

Xiaomi ma ręce pełne roboty. Już w tym kwartale ma ruszyć z globalnym wdrażaniem HyperOS, na międzynarodową premierę czeka też seria Xiaomi 14. Tymczasem plotki wskazują, że trwają również prace nad kolejnymi tabletami. Jednym z nich ma być oczekiwany Xiaomi Pad 7 Pro, a drugim model z ekranem OLED i topową specyfikacją.
Xiaomi Pad 6
Xiaomi Pad 6

Co już wiemy o Xiaomi Pad 7 Pro i tym drugim tablecie?

Zacznijmy może od modelu, którego nazwę już znamy. Następca Pad 6 Pro powoli ujawnia nam swoje tajemnice. Znany leaker Digital Chat Station ujawnił na Weibo, że w tym roku powinniśmy oczekiwać kilku znaczących zmian, zwłaszcza w obrębie ekranu. Xiaomi nadal postawi na panel IPS LCD, ale nie będzie on już 10-calowy, bo jego przekątna ma być większa. W dodatku ma obsługiwać częstotliwość odświeżania 144 Hz. Możliwe, że pomimo znacznego powiększenia wyświetlacza, cała konstrukcja nie będzie znacząco większa od tej, znanej nam z Pad 6 Pro. Tegoroczny tablet ma dostać cieńsze ramki, co pozwoli na uzyskanie dodatkowych cali. Sama obudowa też ma być ulepszona, zapewne pod kątem wytrzymałości, ale też samego designu.

Czytaj też: Samsung ogłosił nową funkcję dla swoich smartfonów. Szkoda, że my z niej raczej nie skorzystamy

Wedle raportu, Xiaomi Pad 7 Pro może zostać wyposażony w moduł aparatu przypominający ten, znany nam z serii Xiaomi 14, co akurat nie dziwi. Poprzednik też miał wyspę aparatu mocno nawiązującą do flagowej wówczas serii smartfonów, więc producent chce zapewne kontynuować tren trend. Nie wiadomo jednak, na jakie sensory tym razem postawi firma. Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację, sercem tabletu ma być układ Snapdragon 8 Gen 2, a za zasilanie odpowie naprawdę spory akumulator o pojemności aż 10 000 mAh, obsługujący szybkie ładowanie z mocą 120 W. Wspomina się też, że będzie on działał pod kontrolą systemu HyperOS, opartego na Androidzie 14. Ponadto na pokładzie znajdą się cztery głośniki z konfiguracją Dolby Atmos.

Xiaomi Pad 6

Pozostaje pytanie, czy tak samo, jak Xiaomi Pad 6 Pro, również jego następca nie będzie dostępny poza Chinami? Xiaomi ograniczyło się tylko do wprowadzenia modelu podstawowego, a ten Pro pozostał poza naszym zasięgiem. Wydaje się jednak, a przynajmniej na to wskazuje inny przeciek, że Pad 7 Pro może doczekać się globalnej premiery, ale raczej podchodziłabym do tej informacji z rezerwą, by potem się nie rozczarować.

Czytaj też: Garmin aktualizuje aplikację Connect. Nadchodzą spore zmiany

Jak już wspomniałam wcześniej, oprócz Pad 7 Pro, Xiaomi pracuje też nad jeszcze jednym modelem, który może nosić nazwę Pad 7 Max. Ma on zadebiutować ponoć w trzecim kwartale roku, poza główną serią (tak, jak ma to miejsce w przypadku smartfonów). Byłby to taki ultra-flagowy tablet, napędzany już przez układ Snapdragon 8 Gen 3, a także wyposażony w panel OLED. Niestety, poza tym, niczego więcej się nie dowiedzieliśmy, więc trudno powiedzieć, czego można oczekiwać po takim modelu, a przede wszystkim, czy w ogóle pojawi się on na rynku.