Kultowa opaska Xiaomi powróci już niedługo. Smart Band 9 szykuje się do premiery

Można śmiało stwierdzić, że Xiaomi już dawno zdominowało segment inteligentnych opasek. Seria Smart Band cieszy się ogromną popularnością, a użytkownicy tylko czekają, by na rynku pojawiła się następna generacja. Kiedy więc doczekamy się premiery Xiaomi Smart Band 9?
Kultowa opaska Xiaomi powróci już niedługo. Smart Band 9 szykuje się do premiery

Kolejna generacja sportowej opaski od Xiaomi już niedługo

Inteligentna opaska sportowa od Xiaomi niezmiennie cieszy się ogromną popularnością i trudno się temu dziwić. Kosztuje niewiele, a oferuje naprawdę dużo przydatnych funkcji, zamkniętych w kompaktowej obudowie z mnogością pasków do wyboru. Smart Band 8 debiutował w naszym kraju w sierpniu zeszłego roku, ale od chińskiej premiery minął już prawie rok, co oznacza, że najwyższy czas na następcę, który najwyraźniej nadchodzi wielkimi krokami.

Czytaj też: Oura nie czeka na Galaxy Ring. Wprowadza nowe funkcje, umacniając swoją pozycję

Xiaomi Smart Band 9 (i jego wersja z NFC) został zauważony w singapurskiej bazie IMDA certyfikacyjnej, co potwierdza, że urządzenie może zadebiutować już niedługo. W certyfikacji znalazła się opaska o numerze modelu M2345B1, odpowiadającemu wersji podstawowej oraz numer modelu M2346B1 dla Smart Band 9 z NFC. Niestety, IMDA nie zdradziło przy tym żadnych szczegółów związanych ze specyfikacją czy wyglądem, więc obecnie wciąż nie wiemy, co nadchodząca opaska nam zaoferuje.

Zeszłoroczny model był wyposażony w 1,6-calowy wyświetlacz AMOLED o maksymalnej jasności 600 nitów i funkcję Always On Display. Oferował sporo funkcji nastawionych na monitorowanie zdrowia, takich jak czujnik tętna, natlenienia krwi, monitorowanie snu czy cyklu menstruacyjnego. Nie zabrakło też śledzenia aktywności, liczenia kroków i wielu innych przydatnych funkcjonalności. Do tego warto jeszcze wspomnieć o żywotności akumulatora, która mogła sięgać 16 dni.

Czytaj też: Pixel 8 jednak dostanie sztuczną inteligencję. Google znalazł rozwiązanie, jak to zrobić

Pewne jest, że Smart Band 9 nie będzie gorszy od poprzednika, bo Xiaomi zawsze stara się, by dodać jakieś ulepszenia, gdy wypuszcza do sprzedaży kolejną generację. Szczegóły powinniśmy poznać już niedługo, bo jeśli spekulacje się potwierdzą, opaska zaliczy swoją premierę jeszcze w tym miesiącu. Oczywiście na globalną dostępność wciąż będzie trzeba poczekać, zapewne kilka kolejnych miesięcy. Potem z kolei przyjdzie oczekiwanie na wersję Pro, ale jej możemy najszybciej spodziewać się u nas dopiero w przyszłym roku, bo Smart Band 8 Pro dostępny jest poza Chinami dopiero od lutego, więc z tym urządzeniem Xiaomi z pewnością nie będzie się spieszyło.