1. Biznes jest dziedziną, w której obowiązują pewne reguły i należy się ich trzymać.

Nie ma sensu wyważać dawno otwartych drzwi i marnować cennego czasu na odkrywanie tego, co ktoś inny dawno już wymyślił. Warto znaleźć osoby, które już osiągnęły sukces w dziedzinie, która nas interesuje, a następnie obserwować je i czerpać inspiracje z ich doświadczeń.

2. Naucz się cieszyć z tego, co udało ci się osiągnąć.

Sukces bez świętowania i radości może zamienić się w porażkę. Warto nauczyć się odczuwania prawdziwej radości i siły, jaką daje sukces, spełnienie marzeń, osiąganie celów. Dopiero to sprawi, że będziemy odpowiednio zmotywowani do działania. Bez prawdziwej, wielkiej radości z osiągnięcia tego, co sobie założyliśmy, uczymy się umniejszać własne dokonania i trenujemy mózg, że nie warto starać się dla „średniego” poczucia satysfakcji.

3. Poczucia szczęścia, radości można i warto się nauczyć

A potem je w sobie pielęgnować. Pamiętaj, że radość można odczuwać także bez powodu. Szczęście i zadowolenie sprawią, że staniemy się lepsi nie tylko dla siebie, ale też dla otoczenia. Będziemy lepszymi pracownikami, kolegami, rodzicami. Staniemy się inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych. A nasz mózg będzie wiedział, że warto jest się starać i dążyć do kolejnych celów.

4. Jedyne co powstrzymuje nas przed realizowaniem marzeń, to ograniczające przekonania, które powtarzamy w myślach.

Nasze przekonania mają potężna moc tworzenia i niszczenia. To nie wydarzenia w naszym życiu, ale przekonania na temat tych wydarzeń wpływają na to, kim jesteśmy i kim będziemy w przyszłości. 

W książce „Obudź w sobie olbrzyma” Robbins określił przekonania jako poczucie pewności na dany temat. Nie wszystkie myśli, jakie pojawią się w umyśle, staną się przekonaniami. Przekonanie na dany temat powstanie dopiero, gdy znajdziemy odpowiednie argumenty.  „Możemy wytwarzać w sobie przekonania na temat dosłownie wszystkiego, jeśli tylko znajdziemy wystarczająco dużo doświadczeń, które by te przekonania poparły” – twierdzi Robbins. Dlatego tworząc przekonania, mamy ogromny wpływ na rzeczywistość i własne życie.

Nasz umysł zawsze znajdzie argumenty, by zaprzeczyć czy potwierdzić daną teorię. Przekonania tworzą rzeczywistość, ponieważ w zależności od nich wracają do nas odpowiednie doświadczenia. Jeśli sądzisz, że jesteś nieudacznikiem, twoje działania nie będą skuteczne. Jeśli wierzysz w swój potencjał, zobaczysz też więcej możliwości na osiągnięcie sukcesu.

5. Ruch kształtuje emocje. 

Dobra energia, pozytywne nastawienie do życia, poczucie wewnętrznej siły – wszystko to bierze się z ruchu. To, co czujesz jest bezpośrednio związane z tym, jak używasz swojego ciała. Dlatego tak ważny jest sport i dobra kondycja fizyczna, ale tak naprawdę wszystko ma znaczenie. To, jak się poruszamy, wpływa na nasze samopoczucie i tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystujemy nasze ciało. Czy wolimy czuć się niepewni i zastraszeni czy silni i zdolni do działania. Wyprostowana postawa, zwarte ciało, głęboki oddech, pewne spojrzenie i uśmiech na twarzy  - to wszystko sprawia, że sami ze sobą czujemy się pewniej i mocniej, jesteśmy bardziej przekonujący, robimy lepsze wrażenie, a nawet to, co mówimy wydaje się ciekawsze dla rozmówców.