Na Apple Watch Ultra 3 możemy jeszcze długo czekać

W ubiegłym roku Apple zaskoczył nas, wprowadzając na rynek Apple Watch Ultra, zupełnie nowy model zegarka, który swoimi funkcjami i wytrzymałością znacznie przewyższał inne modele dostępne w ofercie. Za nami już premiera jego następcy, ale jak się okazuje, kolejna generacja może wcale nie pojawić się w przyszłym roku. Kiedy więc mamy spodziewać się Apple Watch Ultra 3?
Na Apple Watch Ultra 3 możemy jeszcze długo czekać

Apple Watch Ultra 3 nie zadebiutuje w 2024 roku?

Dobrze wiemy, że Apple umie bardzo dobrze trzymać przysłowiowy język za zębami i przed premierą nowych produktów nie ujawnia żadnych szczegółów na ich temat. Dlatego Apple Watch Ultra był zaskoczeniem, choć nie tak do końca – jego nadejście zwiastowały liczne przecieki. Te w kolejnych miesiącach po debiucie tego modelu były dość skrajne, bo jedni twierdzili, że Apple pracuje już na następcą, natomiast inni wskazywali raczej na przerwę pomiędzy generacjami. Takowa pozwoliłaby firmie opracować odpowiednio dużo nowości i ulepszeń, a klientom zapragnąć wymiany smartwatcha na nowy. Jak się oczywiście okazało, Galaxy Watch Ultra 2 zaliczył swój debiut wraz z iPhone’ami 16, choć trudno powiedzieć, by przyniósł ze sobą jakąś ogromną rewolucję. Na pokładzie zmian jest tylko kilka, co wiele osób mogło zawieść.

Czytaj też: Najnowsza aktualizacja Apple Watch zmieni Twój sposób interakcji z zegarkiem

Debiut tego modelu jest jednak za nami i pora zacząć skupiać się na jego następcy. I tutaj zaczynamy od przecieku z dość wiarygodnego źródła – od analityka Ming-Chi Kuo – który powołując się na informacje wprost z łańcucha dostaw, twierdzi, że Apple nie zaczął jeszcze produkcji kolejnego Apple Watch Ultra. Niektórzy mogą nie widzieć w tym niczego niezwykłego, w końcu do premiery ewentualnego następcy został praktycznie rok. Jednak jak twierdzi Kuo, w zeszłym roku o tej porze trwały już prace nad Ultra 2. Cykl rozwojowy tego typu urządzeń jest dość długi, dlatego według analityka, jeśli Apple nie ruszy z pracami do grudnia, to jest to „prawie potwierdzone”, że w 2024 roku nie doczekamy się premiery Apple Watch Ultra 3.

Ten miałby zadebiutować wraz z iPhone’ami 16 prawdopodobnie we wrześniu lub na początku października. Fakt, iż gigant z Cupertino nie ruszył jeszcze z kolejnym modelem, może wskazywać na potrzebę poświęcenia o wiele większej ilości czasu na opracowanie kolejnych innowacji. Mowa tu o innowacyjnych funkcjach zarządzania i monitorowania stanu zdrowia, których powinniśmy się spodziewać u następcy.

Czytaj też: Apple przyznaje – iPhone’y 15 mają problem z bezprzewodowym ładowaniem w samochodach. Ale na poprawkę trzeba jeszcze poczekać

Powraca również temat ekranów microLED. Mówiło się o tym jeszcze w ubiegłym roku w kontekście Ultra 2, ale Apple nadal postawiło na panel OLED LTPO, więc wprowadzenie wyczekiwanej zmiany odsunęło się na kolejną generację. Jak donosi Kuo, firma zmaga się z pewnymi problemami związanymi z produkcją takich ekranów, więc dodatkowy rok z pewnością przydałby się na ich rozwiązanie. Liczę również, że Apple zrobi coś z akumulatorem w Ultra 3, bo ten w poprzednich generacjach prezentuje zdecydowanie niewystarczający czas pracy – 36 godzin pracy w modelu za 4499 złotych to trochę mało.

Czytaj też: Apple Watch dostaje świetną nowość. Spodoba się miłośnikom biegania

Oczywiście należy pamiętać, że to wciąż jedynie spekulacje i to w dodatku bardzo wczesne. Pochodzą jednak z dość wiarygodnego źródła, bo w przeszłości Kuo wielokrotnie dostarczał nam plotki, które później okazały się prawdziwe. Tak czy inaczej, będziemy monitorować sytuację, bo zgodnie z tym, czego się dowiedzieliśmy, Apple ma jeszcze miesiąc, by ruszyć z pracami nad Watch Ultra 3.