Bezdomny nastolatek wywalczył 3 mln dol. stypendiów. 40 uczelni zaproponowało mu indeks

Siedemnastoletni Tupac zadziwił świat swoją wytrwałością. Pomimo przeszkód finansowych i tych w życiu osobistym, kontynuował naukę i umiejętnie wykorzystał możliwości, jakie dają systemy stypendialne.

Ten amerykański sen wydarzył się naprawdę. Bohaterem historii jest 17-letni Tupac Mosley z Memphis w Tennessee, który w 2017 roku stracił ojca, a chwilę później dach nad głową.

Rodzina przeżywała poważne trudności finansowe i utrzymanie stałego zakwaterowania stało się nieosiągalne. Tupac wspomina spanie w przedsionkach i na motelowej podłodze. Jak mówi, to nie było dla niego najłatwiejsze przeżycie, ale nie powstrzymało go przed kontynuowaniem nauki i aplikowaniem na wyższe uczelnie.

W najtrudniejszych chwilach chłopakowi udało się zbudować niezwykłe skuteczną sieć wsparcia. Korzystał z pomocy doradcy zawodowego, nauczycieli i przyjaciół. Ostatecznie uzyskał świetne wyniki na egzaminach końcowych, a fundatorzy stypendiów byli oczarowani jego kandydaturą.

Gdyby nie osoby, które wspierały mnie przez ten cały czas, nie stałbym tu, gdzie dziś stoję –  mówił podczas wystąpienia z okazji ukończenia szkoły średniej Raleigh Egypt w Memphis. – Dodaliście mi odwagi, bym trwał przy swoim i kontynuował naukę.

To właśnie wytrwałość Tupaca zwróciła największą uwagę mediów i osób, które udzieliły mu pomocy. Pomimo wielu przeszkód finansowych i tych w życiu osobistym, chłopak utrzymał się w czołówce najlepszych uczniów, umiejętnie korzystał z możliwości takich jak systemy stypendialne, niestrudzenie wypełniał wnioski i pracował, by spełniać stawiane przez fundatorów wymagania.

Doradca zawodowy Lee-Anne Cox, która pomogła mu w złożeniu wniosków o stypendia i aplikacji na studia, podkreśla, że jest z niego niezwykle dumna. – Pełnię tę funkcję od 11 lat i jeszcze nie spotkałam  ucznia,  który otrzymałby tak przytłaczającą liczbę pozytywnych odpowiedzi! – powiedziała i dodała, że chłopak jest z natury i niezwykle inteligentny i utalentowany, ale tak naprawdę wszystko zawdzięcza swojej ponadprzeciętnej wytrwałości.

Podczas graduacji Tupac podziękował  dyrektorowi szkoły i dyrektorowi For the Kingdom – przestrzeni kempingowej i jednocześnie organizacji non-profit, która udostępniła rodzinie chłopca tymczasowe lokum, dopóki ten nie zacznie zarabiać.

Dziś Tupac jest już we własnym mieszkaniu. Zdecydował się rozpocząć naukę w Tennessee State University na wydziale elektrotechniki. Uczelnię wybrał tak, by pozostać blisko swoich przyjaciół i rodziny.

O historii bezdomnego nastolatka  szybko zrobiło się głośno. Wydaje się, że Tupac ma wszystkie cechy współczesnego superbohatera, a jego historia działa po prostu krzepiąco. To opowieść o wytrwałości, sile intelektu i charakteru. O tym jak w obliczu trudności pozostać wiernym swoim wartościom, jak korzystać z dostępnych zasobów i zrobić z nich najlepszy użytek.

 

Źródło: bbc.com

Warto sprawdzić

Wczytuję wpisy...