Co z globalną premierą Xiaomi Mix Flip? Pojawiły się optymistyczne wieści

Xiaomi Mix Flip, czyli pierwszy składak z klapką od chińskiego giganta, jest jednym z tych urządzeń, o których mówi się od lat, ale jak do tej pory tylko na mówieniu się kończyło. Jednak od drugiej połowy zeszłego roku pojawiają się coraz konkretniejsze wieści, które tym razem wydają się naprawdę zwiastować nadejście tego smartfona. Pytanie tylko, czy tak samo, jak Mix Fold, również i ten model będzie dostępny tylko w Chinach?
Co z globalną premierą Xiaomi Mix Flip? Pojawiły się optymistyczne wieści

Xiaomi Mix Flip może jednak zaliczyć międzynarodowy debiut

O ile na rynku mamy obecnie istne zatrzęsienie składanych smartfonów typu Fold, o tyle wśród Flipów wybór jest mniejszy, co mnie osobiście trochę dziwi. W końcu najlepiej sprzedającym się składakiem jest Galaxy Z Flip, co jasno pokazuje, że klienci preferują właśnie taką konstrukcję. Na naszym kontynencie na sklepowych półkach gości zaledwie kilka modeli, ale w Chinach wybór jest znacznie szerszy, co jednak niedługo może się zmienić. Już od jakiegoś czasu wiemy, że nadchodzący Honor Magic V Flip zaliczy globalną premierę, co jest świetną wiadomością, bo konkurencja dla Samsunga i Motoroli rośnie, a my będziemy mieć większy wybór. A jak sytuacja będzie wyglądała z Xiaomi Mix Flip?

Czytaj też: Huawei MatePad 11,5”S PaperMatte debiutuje w Polsce. To nowy tablet producenta z jeszcze lepszym matowym ekranem

O tym smartfonie doniesienia krążą od lat, ale dopiero od zeszłego roku stały się konkretne. Dzięki temu obecnie wiemy już, że Xiaomi Mix Flip będzie flagowcem z prawdziwego zdarzenia, a jego sercem stanie się układ Snapdragon 8 Gen 3, co wskazuje raczej na premierę w nadchodzących miesiącach, prawdopodobnie między lipcem a wrześniem. Procesor zapewni topową wydajność i sparowany zostanie z pamięcią RAM LPDDR5X oraz pamięcią wewnętrzną UFS 4.0. Konfiguracja aparatów zaskoczy, bo dostaniemy 50-megapikselowy aparat główny (1/1.55”), 60-megapikselowy teleobiektyw 2x (1/2.8”) oraz aparat 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym.

Co ciekawe, wciąż nie wiemy, jak ten smartfon będzie wyglądał. Jedyne, co do tej pory trafiło do sieci, to szkic konstrukcyjny (krążący w sieci od dawna) z poziomą wyspą aparatów i umieszczonym pod nią dość sporym ekranem zewnętrznym. Pozostaje więc bardzo dużo niewiadomych nie tylko w specyfikacji, ale też konstrukcji.

Czytaj też: Najnowszy ultraflagowiec Oppo zapowiada się ciekawie. Co zaoferuje Find X8 Ultra?

Kiedy tak przyglądamy się wszystkim tym raportom, nasuwa się na myśl jeszcze jedna i to naprawdę istotna kwestia – będzie globalna premiera, czy nie będzie? Jak wiadomo, wszystkie dotychczasowe generacje Xiaomi Mix Fold dostępne są jedynie w Chinach, dlatego nie wiadomo, czego tak naprawdę powinniśmy spodziewać się po nadchodzącym Xiaomi Mix Flip. Z jednej strony można byłoby oczekiwać, że producent będzie kontynuował tę politykę, ale z drugiej mówiło się o wzięciu przykładu z Oppo, co oznaczałoby globalną dystrybucję modelu z klapką.

Czytaj też: Galaxy S25 Ultra w końcu dostanie długo wyczekiwane ulepszenie. O ile Samsung nie zmieni zdania

Potwierdza to baza danych IMEI GSMA, w której znalazł się model o numerze 2405CPX3DG. Kryje się pod nim właśnie Xiaomi Mix Flip, a najważniejsza w tym ciągu znaków jest ostatnia litera “G” odpowiadająca właśnie wariantowi globalnemu danego urządzenia. Pozostaje więc mieć nadzieję, że producent nie zmieni zdania i faktycznie zapewni nam znacznie szerzy wybór wśród składanych smartfonów z klapką.