Coaching Espresso: W poszukiwaniu sensu w życiu i poczucia spełnienia [WIDEO]

Wielka agenda to podążanie – w zgodzie ze swoimi wartościami –w kierunku własnej misji i wizji. Czyli w stronę tego, kim chcemy być, jak chcemy, aby wyglądało nasze życie, jak chcemy być zapamiętani? 
Coaching Espresso: W poszukiwaniu sensu w życiu i poczucia spełnienia [WIDEO]

Jak wykorzystać swój potencjał i odkryć sens w tym, co robimy
? Pomocne może okazać się ustanowienie tzw. małej i wielkiej agendy. Czym jest wielka agenda i jak ją odpowiednio określić? Wyjaśnią redaktor magazynu „Coaching” Sylwia Monostori i trener oraz coach z Training Tree, Marcin Capiga w najnowszym odcinku „Coachingu Espresso”.

Z kolei mała agenda to mniej lub bardziej długoterminowe cele i plany działania, np. plan zadań na dzisiaj, na najbliższy miesiąc albo na rok. Przykładem małej agendy może być trening przygotowawczy do maratonu rozpisany na najbliższe dwa lata, na który składa się wykonywanie określonych ćwiczeń kilka razy w tygodniu, liczba i rodzaj posiłków itp. Temu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie wielka agenda, jako wizja siebie jako osoby aktywnej fizycznie w zgodzie z wartościami, takimi jak wytrwałość, przekraczanie osobistych barier, dbanie o zdrowie.

Jak znaleźć te wartości, ustalić priorytety i je realizować? Czy to pozwoli nam odkryć sens życia? Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinku podcastu.

Tutaj znajdziecie wszystkie odcinki „Coaching Espresso”. Szukajcie nas też na Spotify!