Dlaczego warto praktykować uważność? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania specjalnego wydania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! W najbliższy czwartek po godz. 19 porozmawiamy o uważności (mindfulness).

Święta kojarzą się z odpoczynkiem, relaksem i spokojem. Dlaczego jednak nie każdemu z nas się to udaje? I czy taki stan można osiągnąć także na co dzień, gdy gonią nas terminy, obowiązki i wszechobecny stres? Odpowiedzią na oba pytania może być uważność (po angielsku mindfulness).

Co to takiego? “To zauważanie tego, co się dzieje w chwili, która trwa. Gdy jesteśmy uważni, lepiej zdajemy sobie sprawę z własnych myśli i emocji, i łatwiej nimi zarządzamy” – pisała Monika Maciejewska w artykule „Nie przegap życia” z magazynu „Coaching”. A Marcin Fabjański porównuje uważność do specyficznej sztuki walki – “Ju-jitsu dla mózgu“. O uważności coraz częściej mówi się w kontekście edukacyjnym (vide “Przepis na sukces w szkole“).

Jak i po co można się nauczyć uważności? O tym porozmawiam w świątecznym wydaniu audycji “Człowiek 2.0”. W studiu ze mną będą:

Zobaczcie zwiastun filmu “Mindfulness”:

Przypominam archiwalne audycje o ćwiczeniach umysłowych, ogarnianiu chaosu i koncentracji uwagi.

Specjalnego odcinka “Człowiek 2.0” możecie posłuchać 25 grudnia po godz. 19 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!