Fakty i mity o diecie pudełkowej. Pomagamy wybrać najlepszy catering dietetyczny

Dieta pudełkowa jest nie tylko wygodna, lecz także smaczna, zdrowa i różnorodna. Oczywiście o ile postawimy na sprawdzonego producenta. W tym tekście obalamy popularne mity na temat diety pudełkowej i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy catering.
Fakty i mity o diecie pudełkowej. Pomagamy wybrać najlepszy catering dietetyczny

MIT 1: Dieta pudełkowa jest droga

Tym, co najczęściej zniechęca klientów do wypróbowania diety pudełkowej, jest cena. Koszt całodziennego wyżywienia oferowanego przez firmy cateringowej waha się od 25 do nawet 150 zł za dzień. Większość ofert zamyka się jednak w granicach 50–70 zł za dzień, oczywiście w zależności od wybranej kaloryczności i rodzaju diety, np. wegetariańskiej, bez laktozy lub bez glutenu.

Obserwacje ostatnich wydarzeń na tym rynku uczą , że zbyt niska cena lub bardzo wysokie rabaty powinny wzbudzić czujność konsumentów. Słaba jakość produktów lub brak dostarczenia zamówionego posiłku w promocji mogą nie – jak oczekujemy – obniżać koszt diety, a dodatkowo go podnosić i zamiast ułatwiać życie, piętrzyć niedogodności.

Jak uczula Paweł Wróbel, CEO jednego z liderów na rynku, Nice To Fit You, orientacyjną granicą, poniżej której wyraźnie odczuwalny będzie spadek jakości, jest 35 zł za pełen dzień diety 1000 kcal. Pamiętajmy, że na cenę potraw wpływa wiele czynników – na przykład to, jacy kucharze pracują nad daniami, czy w ramach usługi mamy wsparcie dietetyków, gwarancję kontroli jakości, profesjonalny sprzęt w kuchni, samochody-chłodnie itd. No i oczywiście sama jakość składników. Przy wyższej cenie, czyli około 60 zł za dzień za 1000 kcal, będą to już z dużą dozą pewności składniki wysokiej jakości, spełniające odpowiednie standardy produkcji.

Biorąc pod uwagę, że często za sam obiad w restauracji musimy zapłacić ok. 30 zł, to dwukrotność tej kwoty za pięć posiłków nie wydaje się wygórowaną ceną. Warto też spojrzeć na wybór diety jak na inwestycję w swoje zdrowie.

Nice To Fit You

MIT 2: Na diecie pudełkowej się nie najesz

Co prawda początkowo dietę pudełkową reklamowano jako rozwiązanie idealne dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy, ale obecnie firmy cateringowe mają w swojej ofercie diety o rożnej kaloryczności – od 1000 do 3000 kalorii i głównym czynnikiem korzystania z nich jest wygoda i chęć oszczędności czasu. Dzięki prostemu kalkulatorowi zapotrzebowania kalorycznego możesz sprawdzić, która opcja będzie najlepsza dla ciebie. Tak, abyś miał pewność, że nie będziesz głodny i nie pojawi się pokusa podjadania między posiłkami.

Kalkulator zazwyczaj prosi o wpisanie kilku danych (wzrost, waga, wiek i płeć) oraz określenie twojego poziomu aktywności fizycznej i celu diety: chcę schudnąć, chcę budować masę mięśniową, chcę się zdrowo odżywiać. Łatwo dowiesz się, ile kalorii dziennie powinieneś przyjmować. Przejdź do kalkulatora i sprawdź swoje zapotrzebowanie kaloryczne już teraz, bez zakładania konta.

Z cateringiem łatwiej policzysz kalorie i dotrzymasz noworocznych psotanowień / Nice To Fit You

MIT 3: Dieta pudełkowa cię ogranicza

„Zapomnij o jedzeniu na mieście. Musisz zjeść to, co dostaniesz” – chyba każdy z nas słyszał podobne „ostrzeżenie”. I o ile w przypadku mniejszych firm cateringowych faktycznie możesz być pozbawiony wyboru posiłków, to niektóre firmy pozwalają na wyeliminowanie niektórych składników z diety (np. ryb i owoców morza), albo… wręcz dowolną zamianę każdego dania!

Najbardziej rewolucyjne rozwiązanie w tym zakresie wprowadziła firma Nice To Fit You, która jako pierwsza na rynku uruchomiła możliwość wyboru posiłków. W każdym z trzech pakietów – Basic 20, Plus 30 i Super 35 – możesz wybierać spośród 20, 30 albo 35 propozycji dań i samodzielnie komponować swój dzienny jadłospis. To dokładnie tak, jak byś wybierał pozycje z restauracyjnego menu!

– Nie każdy lubi niespodzianki i jeśli trafi na coś, za czym nie przepada, to może być niezadowolony. Klienci Nice To Fit You mogą wybrać, co chcą dostać do jedzenia nie tylko na podstawie opisu, ale także na podstawie zdjęć w nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji mobilnej. Klienci bardzo to doceniają i znaczna ich część korzysta z tej funkcjonalności.

Mogą też – dzięki specjalnej funkcji Flexi –  zamawiać dietetyczne posiłki na wybrane dni dla dowolnej liczby osób, a także zmieniać ich kaloryczność, np. w zależności od tego, czy danego dnia planują intensywny trening. Z poziomu aplikacji mobilnej w najnowszej odsłonie można także samodzielnie zmieniać adresy dostaw. Bez względu na to, czy wybierasz się na wakacje czy w delegację służbową, twoja dieta będzie zawsze z tobą i nie musisz z niej rezygnować na czas wyjazdu.

Catering sprawdzi się też jako opcja dla całej rodziny / Nice To Fit You

FAKT 1: Dieta pudełkowa pozwala oszczędzić czas

Ten punkt nie podlega dyskusji! Według sondażu z 2017 roku 58% Polaków poświęca na gotowanie 45–90 minut dziennie, a 21% – ponad 90 minut dziennie. A przecież czas spędzony w kuchni to tylko część wysiłku, bo należy doliczyć do tego zakupy i sprzątanie po posiłku. Nice To Fit You wylicza, że jej klienci oszczędzają tygodniowo ok. 8 godzin. Ten czas możemy poświęcić na ulubioną aktywność, odpoczynek albo rodzinny spacer. 

Co więcej, dzięki wyborowi menu, skomponowanemu z myślą o użytkownikach w każdym wieku, możemy też uwolnić się od porannego pośpiechu i przygotowywania lunch-boksów do szkoły i wybierać z menu dodatkowe posiłki, które trafią w gusta najmłodszych.

Weź pudełka na drogę, albo na kolację u znajomych / Nice To Fit You

FAKT 2: Dieta pudełkowa jest zbilansowana i zdrowa

Dla wielu osób to dziś najlepsze rozwiązanie na co dzień. Nad dietą pracuje sztab profesjonalistów – dietetyczek, kucharzy, kontrolerów jakości. Każdy posiłek jest precyzyjnie przemyślani i zbilansowany. Ale… pamiętajcie, że wszystko zależy od wybranego producenta. Aby upewnić się co do najwyższej jakości i bezpieczeństwa wybranej diety, zasięgnij nieco wiedzy na temat marki – sprawdź jej stronę internetową, poczytaj opinie w sieci, zapytaj o polecenia na forum. W Polsce działa już prawie tysiąc firm oferujących catering dietetyczny, łatwo więc wpaść na minę.

– Upewnijmy się, w jaki sposób firma kontroluje jakość. Czy spełnia normy i standardy jakości, czy korzysta ze specjalnych samochodów-chłodni, czy współpracuje z zaufanymi i sprawdzonymi dostawcami. Polecam także zwrócić uwagę na uznane w Polsce i na świecie certyfikaty, które są cenną wskazówką dla konsumentów, takie jak na przykład znaki V-Label czy Fundacji Viva w przypadku produktów wegańskich i wegetariańskich. – radzi Paweł Wróbel. Niektóre odznaczenia powiedzą nam także wiele o bezpieczeństwie i higienie pracy w danej firmie. Nice To Fit You jest jedyną dietą pudełkową w Polsce, która otrzymała znany w branży gastronomicznej certyfikat programu Food Hygiene Control.

Wciąż nieprzekonany? Skorzystaj z dnia próbnego Nice To Fit You i sprawdź sam!

Więcej:dieta