Focus Pobudza Neurony w Gdańsku!

Fantomy ludzkich organów, interaktywny szkielet ludzki, laboratorium medyczne czy warsztaty pierwszej pomocy – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach centrum nauki „Focus Pobudza Neurony – Było sobie życie” w Centrum Handlowym Osowa.

Nasze interaktywne centrum nauki dostępne będzie w Gdańsku od 5 do 7 czerwca w Centrum Handlowym Osowa przy ul. Spacerowej 48.

Odwiedzający wybiorą się razem z bohaterami filmu „Było sobie życie” na fascynującą wyprawę do wnętrza ludzkiego organizmu. Na terenie interaktywnego centrum „Focus Pobudza Neurony” dzieci w formie zabawy będą mogły zapoznać się  z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki. Zajęcia są dostosowane programowo dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz gimnazjalnym. Uczestnikami zaopiekują się animatorzy, którzy szczegółowo zaprezentują kolejne strefy. Będą też zapraszać dzieci do zabaw i konkursów z nagrodami. Wstęp bezpłatny!


Zobacz jakie atrakcje przygotowaliśmy dla Twojego dziecka:

1) KINO CYFROWE
Pierwszym punktem programu jest pokaz ponadczasowego serialu „Było sobie życie” w kinie sferycznym, którego wygląd nawiązuje do anatomii ludzkiego mózgu. Wyświetlane odcinki przeznaczone są dla różnych grup wiekowych i nawiązują do aktualnej tematyki akcji „Focus Pobudza Neurony”. „Było sobie życie” to zabawna i pouczająca opowieść o tym, jak funkcjonuje ludzki organizm. Wraz z bohaterami serialu dzieci udadzą się w fascynującą wędrówkę w głąb ludzkiego ciała i poznają jego skomplikowany mechanizm.

2) STREFA CZĘŚCI CIAŁA

W tej części parku edukacyjno-rozrywkowego prezentowane będą duże, interaktywne modele części ludzkiego ciała: mózg, serce, tułów z wewnętrznymi organami, układ krwionośny przedstawiający przepływ krwi (zabarwiona woda) przez żyły, tętnice, naczynia włosowate oraz komory serca.

Za pomocą mniejszych w pełni rozbieralnych fantomów animatorzy w ciekawy i przystępny dla każdego sposób przedstawią budowę i działanie ludzkich narządów. Dowiemy się, jak zbudowane jest serce i co sprawia, że ono bije. Nauczymy się budowy ludzkiego mózgu oraz dowiemy się, za co odpowiedzialna jest lewa, a za co prawa półkula mózgu. Przy pomocy fantomu tułowia zapoznamy się z kilkunastoma częściami naszego ciała, takimi jak nerki, wątroba, płuca itd. Wykorzystując powyższe eksponaty animatorzy opowiedzą dzieciom, jakie funkcje pełnią poszczególne organy ciała i jak dbać o swój organizm.

Następną  atrakcją dla odwiedzających będzie model szkieletu ludzkiego w naturalnych rozmiarach. Animatorzy omówią budowę układu kostnego człowieka. Dzieci dowiedzą się, ile kości ma człowiek i jak są one zbudowane oraz co sprawia, że możemy chodzić i zginać palce.  Prowadzący opowiedzą także, jak dbać o kości i co jeść, aby były zdrowe.

3) Kolejnym etapem zdobywania wiedzy podczas zwiedzania naszej wystawy będzie odwiedzenie laboratorium. Przygotowaliśmy trzy stanowiska – każde z nich wyposażone jest w wysokiej klasy mikroskop optyczny oraz kilkadziesiąt preparatów ludzkich tkanek. Na dwóch stanowiskach uczestnicy będą mogli samodzielnie oglądać wybrane preparaty, natomiast na stanowisku głównym pokazy poprowadzi animator. Uczestnicy będą mogli obserwować wszystkie obrazy na 32-calowym monitorze LCD.

4) Do dyspozycji odwiedzających oddajemy model DNA, za pomocą którego możliwe będzie rozszczepienie końców podwójnej spirali oraz zobrazowanie mechanizmu odtwarzania się cząsteczki DNA.  Animatorzy w ciekawy i przystępny sposób wytłumaczą, czym jest DNA, RNA, gen, chromosom oraz jak dziedziczą się cechy odpowiadające za wygląd człowieka.

5) Kolejnym etapem będą warsztaty pierwszej pomocy, podczas których instruktor przeprowadzi na manekinie ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Ponadto odwiedzający dowiedzą się m.in., jak dbać o swoje bezpieczeństwo, jak skutecznie wezwać pomoc, jak postępować z człowiekiem, który nie oddycha i jak ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej.

Uzupełnieniem prowadzonych prezentacji i wykładów są tablice dydaktyczne, które obrazowo przedstawiają zagadnienia poruszane podczas zwiedzania wystawy.

We wszystkich strefach naszego parku edukacyjno-rozrywkowego dziećmi zaopiekuje się wykwalifikowana kadra animatorów, która odpowie na każde pytanie oraz wprowadzi merytorycznie i interaktywnie w niesamowity świat ludzkiego organizmu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!