Nowy przycisk w Gmailu będzie bardzo pomocny, nie tylko podczas czytania długich maili

Google rozpowszechnia funkcje sztucznej inteligencji we wszystkich swoich aplikacjach i usługach, a Gmail nie jest żadnym wyjątkiem. Od dłuższego już czasu wiemy, że testowane są podsumowania maili, ale na tym się nie skończy, bo nowy przycisk, jaki znajdzie się w aplikacji, będzie bardzo pomocny.
Nowy przycisk w Gmailu będzie bardzo pomocny, nie tylko podczas czytania długich maili

Gigant z Mountain View intensywnie wdraża sztuczną inteligencję w aplikacji Gmail na Androidzie

Jeśli jednocześnie korzystacie z Gmaila dla Workspace i zwykłej wersji tej poczty, zapewne zauważyliście coraz więcej różnić między tymi aplikacjami. Jedną z nich jest specjalny przycisk Gemini, który umożliwia przywołanie chatbota w celu wysyłania maili z podsumowaniem czy pomocy w innych biurowych zadaniach związanych z elektroniczną korespondencją. To spore ułatwienie, bo dzięki temu można sobie przyspieszyć pracę i scedować część nudnych obowiązków na SI.

Czytaj też: Huawei MatePad 11,5”S PaperMatte debiutuje w Polsce. To nowy tablet producenta z jeszcze lepszym matowym ekranem

Niedawno odkryto, że taki przycisk Gemini będzie dostępny także w aplikacji Gmail na Androidzie. Android Authority we współpracy z AssembleDebug odkrył odniesienia do tego przycisku w wersji 2024.05.19.635289964 aplikacji. Obecnie w kliencie pocztowym znaleźć już można przycisk „Podsumuj tę wiadomość e-mail”. Jego działania w zasadzie nikomu tłumaczyć nie trzeba, bo chodzi o funkcję generującą szybkie podsumowania maili, nie tylko długich wątków, ale też pojedynczych wiadomości, a więc inaczej niż w przypadku wersji Worskpace.

Czytaj też: Najnowszy ultraflagowiec Oppo zapowiada się ciekawie. Co zaoferuje Find X8 Ultra?

Przycisk wywołujący Gemini da więcej możliwości niż tylko proste podsumowania. Używając tej funkcji, można poprosić o sugestie odpowiedzi, zmienić ton pisanego właśnie maila czy zlecić inne zdania. Funkcja wciąż jest nieaktywna w stabilnej wersji, ale w testowych znaleźć można już kilka nowości, jakie Google zdążył ostatnio wprowadzić.

Źródło: Android Authority

Czytaj też: Galaxy S25 Ultra w końcu dostanie długo wyczekiwane ulepszenie. O ile Samsung nie zmieni zdania

Jak widzicie powyżej, firma udoskonaliła interfejs użytkownika dla przycisku Gemini. Znajdziemy tam teraz nowe szybkie podpowiedzi, takie jak „Podsumuj tę wiadomość e-mail”, „Wypisz kolejne kroki” i „Zaproponuj odpowiedź”. Oprócz sugerowanych akcji, za pomocą przycisku możemy także wykonywać różnorodne zadania, takie jak redagowanie odpowiedzi na e-maile, zmiana tonu tworzonych odpowiedzi, a nawet obsługa niektórych zapytań niezwiązanych z pocztą elektroniczną.

Możliwe, że do czasu wdrożenia tego ulepszenia w stabilnej wersji aplikacji dojdą jeszcze inne funkcjonalności. Google wciąż nie zdradził, kiedy możemy spodziewać się przycisku Gemini w Gmailu, więc na razie musimy uzbroić się w trochę cierpliwości i wypatrywać oficjalnych wieści ze strony giganta.