Google robi wszystko, by Gemini stało się naprawdę niezastąpionym asystentem

Gigant z Mountain View stara się ulepszyć system Android, czyniąc go bardziej inteligentnym. Odpowiada za to Gemini, coraz mocniej integrowane z systemem operacyjnym. Tym razem Google zaktualizował go o przydatną funkcję związaną z podróżowaniem.
Google robi wszystko, by Gemini stało się naprawdę niezastąpionym asystentem

Gemini automatycznie uruchomi Mapy Google, by zaprowadzić nas w poszukiwane miejsce

Chociaż Asystent Google był do tej pory dość przydatny, trudno było nazwać go inteligentnym. Miał zapewne kilka przydatnych funkcji, z których wiele osób korzystało, jednak nie wyróżniał się jakoś specjalnie na tle konkurencji. Gigant postanowił to zmienić, integrując go z Gemini, chatbotem opartym na sztucznej inteligencji, dzięki któremu zakres możliwości asystenta znacznie się zwiększył. Obecnie oferuje on szereg funkcjonalności, takich jak generowanie tekstu, tłumaczenia, kompleksowe odpowiedzi na pytania czy możliwość integracji z innymi usługami Google, co znacznie poszerza zakres jego działalności.

Czytaj też: Google szaleje. Seria Pixel 9 zyska nowego członka

Teraz natomiast zyskał kolejną przydatną nowość. Google ulepszył go tak, by uruchamiał nawigację po zadaniu pytania o drogę. Po wydaniu poleceń typu „Nawiguj do…” lub „zabierz mnie do…” najpierw na ekranie pojawi nam się krótkie podsumowanie trasy. Znajdziemy tam takie szczegóły, jak czas trwania drogi czy odległość do pokonania. Gemini wyświetli nam także mapę i link do „wskazówek”.

Czytaj też: Apple zaskakuje. Na właścicieli iPhone’ów 12 czeka miła niespodzianka

Jednak nie musimy niczego więcej klikać, bo po kilku sekundach aplikacja Mapy Google zostanie automatycznie uruchomiona, a trasa będzie już ustawiona, dzięki czemu można uruchamiać nawigację bez użycia rąk. To bardzo przydatne, zwłaszcza podczas jazdy samochodem czy rowerem. Nie musimy niczego klikać, bo wystarczy wydać odpowiednie polecenie, a nasz wirtualny asystent zrobi za nas całą resztę.

Czytaj też: Mapy Google z nowościami, które przydadzą się podczas podróży

Jak się okazuje, to nie wszystko, bo jak wynika z informacji o najnowszej wersji aplikacji Gemini w Google Play, gigant dodał jeszcze inne ulepszenia:

Możesz teraz używać głosu do ustawiania przypomnień i wpisów w kalendarzu w aplikacji Gemini, jeśli w ustawieniach aplikacji Gemini jest włączone rozszerzenie Workspace. Dostępność rozszerzenia Workspace różni się w zależności od kraju – informuje Google.

Ponadto zaktualizowano polecenia głosowe, by uwzględnić automatyczne ich przesyłanie. To z kolei oznacza, że nie trzeba już naciskać przycisku „wyślij”. Teraz pozostaje czekać, aż Google doda do Gemini możliwość wydawania poleceń związanych z odtwarzaniem muzyki. Nie wiemy jeszcze, kiedy to nastąpi, ale obecnie ta funkcjonalność nie jest obsługiwana.