Masz iPhone’a? Zainstaluj nową aktualizację iOS 16 z ważnymi ulepszeniami bezpieczeństwa

Już jesienią, wraz z premierą nowych iPhone’ów, Apple wprowadzi na rynek również stabilną wersją iOS 17. Nie oznacza to jednak, że starsza wersja systemu przestała dostawać aktualizacje. Wręcz przeciwnie. Gigant udostępnił właśnie iOS 16.6, który przynosi kilka ulepszeń.
Masz iPhone’a? Zainstaluj nową aktualizację iOS 16 z ważnymi ulepszeniami bezpieczeństwa

iOS 16.6 już dostępny. Apple zaleca pobranie tej poprawki

Od razu musimy zaznaczyć, że jeśli spodziewaliście się, że w tej aktualizacji pojawi się weryfikacja klucza kontaktowego, to musimy was rozczarować. Tego ulepszenia nie ma co się spodziewać w najnowszej poprawce, bo tym razem Apple skupił się na ważnych poprawkach błędów i aktualizacji zabezpieczeń, co oczywiście jest równie istotnym elementem oprogramowania. Najwyraźniej jednak nowe funkcje, takie jak zakładka Moje sporty, Ulepszenia Siri czy nowa tapeta, zostały zarezerwowane dla poprzedniej wersji, a w tej firma postawiła na bezpieczeństwo. Natomiast wszystkie większe nowości dostaniemy dopiero jesienią.

iOS 16.6 jest więc raczej jedną z tych „nudnych” aktualizacji, ale to wcale nie oznacza, że niepotrzebną. Jako jedna z ostatnich poprawek dla starszego systemu wprowadza potrzebne szlify, zanim przejdziemy do nowej wersji. Wydana właśnie aktualizacja nie odmieni więc wizualnie waszego iPhone’a, ale Apple wręcz zaleca wszystkim jej pobranie. Dlaczego? Przynosi bowiem naprawę aktywnie wykorzystywanych luk bezpieczeństwa, więc jej zignorowanie może się źle dla nas skończyć.

Bez zainstalowania nowej poprawki wasz iPhone może stać się bardziej podatny na ataki, a tego raczej nikt nie chce. Aktualizację znajdziecie oczywiście w Ustawieniach, tylko pamiętajcie, że waży około 730 MB, dlatego przed pobraniem najlepiej połączyć się z siecią Wi-Fi, by nie stracić pakietu danych. Trudno powiedzieć, czy to już ostatnia poprawka dla iOS 16, czy może przed premierą „siedemnastki” czeka nas jeszcze iOS 16.7. O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach, wraz z ewentualnym pojawieniem się wersji beta tego systemu.

Niezależnie jednak od tego, czy przed premierą stabilnego iOS 17 dostaniemy jeszcze jakąś aktualizację, nie będzie ona niczym wielkim. Apple skupiony jest teraz na nowym systemie i to właśnie tam „upchnie” wszystkie nowości, jakie szykował przez ostatnie miesiące. Jeśli interesuje was, co nowego zawita na wasze iPhone’y, to o kilku planowanych ulepszeniach przeczytacie tutaj: