Jak dotrzymać postanowień (nie tylko) noworocznych? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o robieniu i dotrzymywaniu postanowień.

Początek roku to czas, w którym często chcemy wprowadzić jakieś zmiany w naszym życiu. A jednak badania wykazują, że większość postanowień noworocznych trafia do kosza już w połowie stycznia. Dlaczego tak się dzieje? Choćby dlatego, że próbujemy zmienić za wiele rzeczy za jednym zamachem.

“Częstym błędem jest wyznaczanie sobie zbyt wielu celów naraz. Wtedy zazwyczaj trudno nam zdecydować, który z nich jest najważniejszy. Wyznaczmy sobie priorytety lub realizujmy cele po kolei” – można przeczytać w artykule Anity Szarlik z magazynu “Coaching”.

Jak robić postanowienia – nie tylko na Nowy Rok – abyśmy byli w stanie ich dotrzymać? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog z Uniwersytetu SWPS oraz Aureliusz Leżeński, dyrektor Szkoły Coachingu IBD-Noble Manhattan Coaching i prezes Fundacji Robinson Cruzoe. A to krótki film przygotowany przez dr Jarczewską-Gerc:

Polecam też archiwalne audycje o uważności, ogarnianiu chaosu, sile porażki, psychodietetyce i bieganiu z technologią oraz materiały ze strony SWPS.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 17 grudnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Na kolejną premierową audycję zapraszam dopiero po Nowym Roku, 7 stycznia.