Jeszcze nie wiesz jak zaskoczyć Drugą Połówkę na Walentynki? Sprawdź miejsce, gdzie smak spotyka wiedzę

Jest takie miejsce w Warszawie gdzie eksperymenty dzieją się w kuchni i na talerzach. Tu można jednocześnie poznać nowe smaki i nową wiedzę. Co więcej, trafiają tu kulinarni wynalazcy z różnych stron świata.

Opasły Tom to restauracja w Warszawie, którą znajdziecie w byłej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego przy ul. Foksal 17. W latach 60-tych mieściła się legendarna kawiarnia literacka, w której bywali między innymi Antoni Słonimski, Stanisław Jerzy Lec, Gustaw Holoubek czy Janusz Głowacki.

Dziś wystrój Opasłego Toma nawiązuje do tamtych czasów przenosząc gości w zupełnie inną rzeczywistość. Jednak to, co najważniejsze dzieje się na talerzach i w kuchni. Właśnie rusza tam nowy program o nazwie “Pop-up styl”. O co chodzi? Do restauracji będą wpadać kucharze, a każdy pokaże swój styl.

Do tej pory czarująca w tamtejszej kuchni Agata Wojda, która została uznana za  najlepsza szefową w Polsce, rusza po kolejne przygody w innych miejscach.

Pierwsza w ramach “Pop-up styl” zaproszona została Flavia Borawska. To absolwentka Le Cordon Bleu, która kucharskie szlify zdobywała za granicą. Po raz pierwszy zajmie się interpretacją kuchni polskiej. Doda do niej także włoski akcent. Trudno się dziwić, bo w połowie z pochodzenia Flavia jest Włoszką – jej mamą jest Tessa Capponi Borawska. 

Po Flavii w Opasłym Tomie eksperymentować i interpretować kuchnie ma  Drew Snaith z  Wielkiej Brytanii. Przeszedł on między innymi trening u znanego na całym świecie z programu Hell’s Kitchen mistrza kuchni – Gordona Ramsaya. W Opasłym tomie zaprezentuje menu przełomu wiosny i lata.