Książka Zmierzch orła

Książka Franka Beckera “Zmierzch orła” jest pasjonującą powieścią, której autor przenosi nas w środek wydarzeń historycznych mających miejsce w Cesarstwie Rzymskim.

Cesarstwo rzymskie około roku 260 po Chrystusie. Wrogowie plądrują prowincje przygraniczne, cesarze walczą o władzę. Wydaje się, że słońce chyli się nad wielkim Imperium Rzymskim. W tym niespokojnym czasie Flawiusz, młody Rzymianin wyrusza w podróż z majątku swojego wuja. Pragnienie odnalezienia rodziców oraz poszukiwania świątynnego portalu ukrytego przed barbarzyńcami wciągają go w wir wydarzeń rozgrywających się w Rzymie, Palmirze i Babilonie, wiodąc aż do granic Persji.
Kiedy wydaje mu się, że osiągnął cel i znalazł miłość swojego życia, los stawia go przed jeszcze większym wyzwaniem.

Pasjonująca powieść Franka Beckera przenosi czytelnika w sam środek wielkich wydarzeń historycznych i związanych z nimi losów kilku mieszkańców Cesarstwa. Razem z bohaterami przeżywamy dramatyczne, często tragiczne wydarzenia, wojenną zawieruchę, rozterki życiowe, miłość, odkrywamy ich nadzieje i zwątpienia, intrygi w kręgach władzy, przemierzamy najdalsze rubieże Cesarstwa w poszukiwaniu tajemnic z odległych czasów.

Frank S. Becker, rocznik 1952, studiował fizykę, obecnie odpowiedzialny za sprawy naukowe w jednym z wielkich koncernów przemysłowych w Niemczech. Zainteresowanie cesarstwem rzymskim oraz archeologią skłoniły go do podjęcia licznych podróży w region Morza Śródziemnego oraz na Bliski Wschód.

Patronat nad książką objął portal Focus.pl