Oto 5 najpopularniejszych postanowień noworocznych. Jak ich dotrzymać?

Kiedy nadchodzi nowy rok, obiecujemy sobie zmiany. Większość z nich wymaga zaangażowania i czasu. Niestety, większość z nas rezygnuje z realizacji noworocznych postanowień już po kilku tygodniach. Dla tych, którym brakuje zapału i motywacji, postanowiliśmy poszukać pomocy, które ułatwią realizację nowych wyzwań.

1. Skończę z marnowaniem czasu

Planowanie to podstawa, ale jeśli do tej pory raczej zdawałeś się na żywioł, nie licz, że od 1 stycznia staniesz się mistrzem planowania. Najpierw ustal, na co brakuje ci czasu w ciągu dnia, a na czym mógłbyś go nieco oszczędzić? Spisz listę spraw, które odkładasz od kilku tygodni i podkreśl te, z którymi chcesz się uporać w pierwszej kolejności. Nie da się skutecznie planować i zarządzać czasem bez dwóch rzeczy – zegarka i kalendarza! Wybierz coś stylowego i praktycznego, a planowanie stanie się przyjemnością i na dobre wejdzie ci w krew!

2. Zacznę się więcej ruszać

To już czas! Trzeba poprawić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy! Kto z nas choć raz nie wchodził z takim postanowieniem w nowy rok? W podjęciu aktywności fizycznej najtrudniejszy jest początek, przełamanie zmęczenia, zniechęcenia kiepską kondycją i brakiem czasu (patrz punkt 1!). Czego potrzebujemy, żeby zacząć? Pewnie powiecie, że jedynie chęci, ale całe przedsięwzięcie z pewnością ułatwi dobry sprzęt – odpowiednie buty, które zabezpieczą nasze stopy przed kontuzjami, mata do ćwiczeń, która poprawi wygodę, oraz strój niekrępujący ruchów.

3. Będę się lepiej odżywiać

Koniec z przetworzonym jedzeniem, czas na zdrową kuchnię! Chociaż zima trwa w najlepsze, to na przełomie roku zaczynamy starania o „wakacyjną sylwetkę”, a przede wszystkim o zdrowie. Liczne badania pokazują, że rola diety w budowaniu zdrowia i odporności jest nie do przecenienia! Na świeże warzywa i owoce z ogródka musimy jeszcze poczekać, a w tym czasie możemy wzbogacić naszą dietę i kilka super wartościowych produktów, które można dodać praktycznie do wszystkiego!

4. Nauczę się języka obcego

Pod tym względem rekordy popularności bije… język chiński. Ale nie musimy od razu rzucać się na głęboką wodę. Zamiast chińskiego możemy wybrać język kraju, do którego chcemy wybrać się na letnie wakacje. To dobra motywacja, która nie pozwoli nam poddać się już na starcie. Z pomocą w nauce przychodzą nam najróżniejsze aplikacje, podręczniki i słuchowiska. A od czego zacząć? Najlepiej od prostych zwrotów i zdań, które przydadzą się w podróży.

5. Zacznę się wysypiać

To postanowienie nieobce nie tylko świeżo upieczonym rodzicom, ale większości z nas. Chcąc odpocząć po dniu pracy często siedzimy do późna, co odchorowujemy następnego dnia. A zdrowa dawka snu to gwarancja dobrego zdrowia i samopoczucia psychicznego. Oczywiście czas nie jest z gumy i czasem trudno pogodzić obowiązki służbowe i rodzinne z potrzebą relaksu. Ale wtedy tym bardziej warto upewnić się, że właściwie wykorzystujemy czas na sen. W pilnowaniu czasu snu pomoże nam smartwatch, a w poprawie jakości nocnego odpoczynku – mata do akupresury albo kołdra obciążeniowa.