Poznaj edukację swojego dziecka

Wakacje to dla uczniów czas beztroski, wyjazdów i totalnego lenistwa z dala od szkolnej ławki, książek i prac domowych. Jednak jak to w popularnym przysłowiu: „Wszystko co dobre szybko się kończy”. Wraz z nastaniem roku szkolnego przybyło obowiązków i zajęć, wbrew pozorom nie tylko dla dzieci, ale także i rodziców. Muszą oni pilnie śledzić postępy swoich pociech w nauce i trzymać rękę na pulsie. Elektroniczny dziennik okazuje się w tym sporą pomocą. Jak dużą? Przeczytajcie!

Nowoczesna szkoła z korzyścią dla wszystkich

Wprowadzenie elektronicznych dzienników do szkół miało na celu usprawnienie pracy dyrekcji i nauczycieli oraz pomoc w utrzymaniu bieżącego kontaktu z rodzicami uczniów. Jednak sam elektroniczny dziennik z czasem przestał być wystarczający. Stworzono więc cały system do kompleksowego zarządzania placówkami oświatowymi. Jest to rozwiązanie dedykowane tak dla szkół, jak i rodzin. Dzięki niemu nie tylko dyrektorzy i nauczyciele usprawniają swoją pracę, ale także rodzice uczniów na bieżąco wiedzą co dzieje się u ich dzieci. Dodatkowo ich kontakt z nauczycielem nie ogranicza się jedynie do obecności na wywiadówkach, ale możliwy jest w zasadzie codziennie. Oznacza to koniec z niewiedzą oraz zaskoczeniem na wywiadówkach wynikającym z nie przekazania ważnych informacji przez dziecko.

– Przygotowując taki system, chodzi o stworzenie kompleksowego narzędzia, które polepszy funkcjonowanie placówek oświatowych, zapewniając nie tylko sprawniejszą pracę dyrekcji i nauczycieli, łatwiejszy kontakt z rodzicami, ale również jeszcze wyższy poziom edukacji uczniów – mówi Jarosław Grabka, Prezes Perfektus System – firmy, która stworzyła system do zarządzania placówką oświatową Wirtualna Szkoła.

Rodzicu, już nie musisz się martwić

Narzędzia te zostały stworzone tak, aby działać mobilnie. Dzięki czemu wyjazd służbowy nie oznacza już niedoinformowania w ważnych kwestiach z życia szkoły, klasy czy też samego ucznia. Teraz zalogujesz się w profilu dziecka z każdego miejsca i komputera z dostępem do Internetu i przeczytasz wszystkie najważniejsze informacje, sprawdzisz oceny i średnie oraz nieobecności. Będziesz cały czas na bieżąco. Co więcej możesz być w stałym kontakcie z nauczycielami: korespondować za pomocą wiadomości e-mail czy ustalić indywidualny termin spotkania. Poza tym na forum dyskusyjnym porozmawiasz z innymi rodzicami, podzielisz się radą lub będziesz mógł otrzymać pomoc w swoich ewentualnych kłopotach z dzieckiem. A jak wiadomo problemy najczęściej rodzą się z niewiedzy.

Systemy typu Wirtualna Szkoła to także narzędzia służące uczniom. Dzięki nim już nigdy nie będą musieli się martwić, że podczas nieobecności ominą ich ważne wiadomości i informacje czy też nie będą mogli nadrobić zaległości z powodu nieprzepisania bieżących lekcji.  Nauczyciel z łatwością zamieści w profilu ucznia niezbędne materiały, które pozwolą mu na bieżąco nadrabiać zaległości. Plusem jest także możliwość pobrania dodatkowych materiałów do nauki, które może zamieszczać w ich profilu nauczyciel. Tym samym znika konieczność kupowania i noszenia dodatkowych książek.

Eszkoła to szkoła na miarę XXI

Wprowadzenie ustawy o możliwości prowadzenia dzienników w formie elektronicznej to rozwiązanie, które wprowadza szkoły w XXI wiek. Warto więc zwrócić uwagę, czy w szkole Twojego dziecka jest już taki system. Jeśli nie, porozmawiaj o tym z innymi rodzicami i razem zaproponujcie takie rozwiązanie. A zalety i korzyści z jego używania w krótkim czasie zauważy każdy.