Samsung przyspieszył premierę składaków i to samo zrobi z flagowcami. Galaxy S24 zobaczymy szybciej niż się spodziewaliśmy

Wygląda na to, że południowokoreański gigant postanowił wprowadzić trochę zmian do swojego dość stałego harmonogramu premier. Po przyspieszeniu debiutu Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5, to samo chce zrobić z przyszłoroczną serią Galaxy S24.
Galaxy S23

Galaxy S23

Kiedy premiera Galaxy S24?

Chociaż wydaje się, że do premiery kolejnych flagowców Samsunga zostało jeszcze dużo czasu, to w rzeczywistości jest go całkiem niewiele. Zwyczajowo bowiem firma prezentuje serię Galaxy S w pierwszym kwartale roku. W tym roku seria Galaxy S23 została zaprezentowana w lutym. Również w lutym, rok wcześniej, debiutowały modele Galaxy S22 i pomijając nieco przyspieszoną premierę Galaxy S21, od dobrych kilku lat Samsung trzyma się lutego.

Czytaj też: Oferta tabletów Samsunga mocno się powiększy. Wkrótce pojawi się sporo nowych modeli

Podobnie robi w przypadku składaków, a właściwie powinnam napisać, że robił, bo zamiast sierpniowej premiery w tym roku wydarzenie zorganizowano pod koniec lipca. Dlaczego? Oficjalnie nikt się na ten temat nie wypowiedział, ale krążyły słuchy, iż producent chce w ten sposób mocniej odseparować się od iPhone’ów 15. Czy to prawda? Trudno powiedzieć. Wiadomo tylko, że w dość stały harmonogram Samsunga wdarły się znaczące zmiany.

Od jakiegoś już czasu mówi się też, że seria Galaxy S24 podąży śladem swoich składanych „braci” i również zaliczy szybszą premierę. Niedawno koreański serwis ET News opublikował raport, z którego wynika, że w łańcuchu dostaw nadchodzącej serii nie zaszły żadne większe zmiany. Dzięki temu partnerzy Samsunga będą mogli rozpocząć produkcję komponentów do Galaxy S24 jeszcze w listopadzie. Wzmianka o braku większych zmian nie jest co prawda zbyt optymistyczna, bo może to wskazywać na raczej niewielkie ulepszenia, bez żadnych rewolucji.

Czytaj też: One UI 6 i Android 14 w końcu trafiają na ex-flagowce Samsunga. Posiadacze Galaxy S22 trochę się naczekali

Tak czy inaczej, wszystko ma iść zgodnie z planem, co w kontekście premiery jest wiadomością dobrą. Zaczęto też mówić, że z tego względu Samsung może chcieć przyspieszyć premierę wydarzenia Unpacked, a najnowsza plotka w końcu podaje konkretniejszą datę. Znany leaker Ice Universe twierdzi, że seria Galaxy S24 ujrzy światło dzienne 18 stycznia 2024 roku (lub blisko tej daty).

https://twitter.com/Tech_Reve/status/1706533441418969559

Czytaj też: Oferta taktycznych smartfonów od Samsunga powiększa się o dwa kolejne modele. Mogą Ci się podobać, ale i tak ich nie kupisz

Skąd jednak taka decyzja? Po części znów z powodu iPhone’ów, choć tym razem Samsung miałby chcieć skrócić ich dominację na rynku, choć ile w tym prawdy, obecnie trudno powiedzieć. Warto jednak wspomnieć, że przyszłoroczne wydarzenie może być bardzo ekscytujące i to nie z powodu smartfonów Galaxy S24. Przecieki mówią bowiem o tym, iż razem z flagowcami południowokoreański gigant pokaże nam też swój inteligentny pierścień Galaxy Ring i jeśli wierzyć plotką, ma on całkowicie przyćmić smartfony.