Tatuaż: szpeci czy zdobi?

Tatuaż już nie szpeci, to nie więzienny czy subulturowy stygmat, ale coś ładnego i kolorowego na skórze.

14 września na Discovery Channel premierowy odcinek LA Ink. Tym razem odwiedzimy Los Angeles oraz słynną Kat von D., mistrzynię sztuki ozdabiania ludzkich ciał i główną bohaterkę serialu LA Ink. Będziemy podglądać najlepsze artystki tatuażu, dla których codziennością jest sprostanie wyzwaniom zleconym przez niestandardowych klientów. Zobaczymy nie tylko niesamowite tatuaże robione znanym gwiazdom, ale również historie z życia wzięte. Kat von D. wraz z Kim Saigh oraz Hannah Aitchison pokażą, że sekretna sztuka tatuażu nie musi być zarezerwowana tylko dla mężczyzn, choć i tak ta płeć stanowi większość pracowników w tym fachu. 


Discovery Channel zapytał więc Polaków, co sądzą o tatuażu na ciele kobiety. W odpowiedzi na pytanie o najseksowniejsze miejsce na tatuaż na kobiecym ciele 18 procent mężczyzn uważa, że najlepszą okolicą ciała na tatuaż u kobiety są pośladki. Dla 16 procent panów dolna część kobiecych pleców jest najbardziej odpowiednim miejscem na artystyczne zdobienia. Na trzecim miejscu plasują się piersi – według 12 procent mężczyzn. Jednak tylko 2 procent panów uważa, że tatuaż powinien znaleźć się na karku i szyi. 2 procent facetów uznało za dobre miejsce na tatuaż u kobiety przedramię, a żaden zapytany facet nie zgodził się, że seksowny byłby tatuaż na kobiecej ręce. Nieco inne poglądy na zdobienie swojego ciała mają same kobiety. Pośladki wybrałoby tylko 9 procent pań, dolną część pleców wybrało 10 procent pań, piersi wybrało tylko 7 procent kobiet. Na karku i szyi wytatuowałoby się 6 procent pań, 3 procent zrobiłoby sobie tatuaż na przedramieniu, a 1 procent także na ręce.

Badanie przeprowadził w dniach 3-6 września 2009 roku TNS OBOP przeprowadził badanie na reprezentatywnej, losowo dobranej próbie 1002 kobiet oraz mężczyzn zamieszkałych w Polsce. h.k.