The Barista Touch Impress – Sage Appliances przedstawia pierwszy ekspres do kawy spieniający mleko roślinne

Firma Sage Appliances, ekspert w dziedzinie ekspresów do kawy, prezentuje model the Barista Touch Impress. To pierwsze tego typu urządzenie, które pozwala na modyfikacje ustawień dotyczących mleka roślinnego.
The Barista Touch Impress – Sage Appliances przedstawia pierwszy ekspres do kawy spieniający mleko roślinne

Spienione mleko, nie tylko te od krowy

Barista Touch Impress wprowadza nowe funkcje dotyczące mleka roślinnego do technologii Auto MilQ. To rozwiązanie, które skutecznie i precyzyjnie spienia mleko owsiane, migdałowe, sojowe i bez laktozy zgodnie z ich unikalnymi właściwościami. Coraz więcej, nie tylko wegan, sięga po mleka roślinne, szczególnie w połączeniu z kawą. Sage Appliances wprowadza na rynek urządzenie, które samodzielnie rozpoznaje mleko roślinne.

The Barista Touch Impress posiada nowy ekran dotykowy Barista Guidance, inteligentną technologię opracowaną przez Sage Appliances, aby wyeliminować złożoność wybierania ustawień ekspresu — podstawowy krok w opanowaniu idealnie zbalansowanego espresso. Barista Guidance intuicyjnie identyfikuje korekty wielkości mielenia w oparciu o przepływ ekstrakcji w czasie rzeczywistym i oferuje pomocne sugestie, aby zapewnić użytkownikowi uzyskanie idealnego efektu.

Opracowana przez inżynierów, projektantów i zespół ds. kawy speciality Sage Appliances, nowa funkcja Auto MILQ odzwierciedla rosnące zmiany w sposobie picia kawy. Mleka roślinne, ze względu na różną zawartość tłuszczu i białka oraz właściwości spieniania, są łatwiejsze do przegrzania niż tradycyjne mleko odzwierzęce. Nowa technologia Auto MilQ rozpoznaje te różnice i automatycznie kalibruje temperaturę, czas, powietrze i ciśnienie pary dla wybranego przez użytkownika mleka, aby zapewnić gładką mikropiankę dla latte art i najlepszego smaku kawy za naciśnięciem jednego przycisku.

Czytaj też: Kawa pomaga w każdym wieku. Odkryto kolejny ważny powód, by pić ją regularnie

Inteligentne funkcje the Barista Touch Impress

Dodatkowo Barista Touch Impress posiada system Impress Puck firmy Sage Appliances z inteligentnym dozowaniem dla każdego rodzaju ziaren i wybranego rodzaju napoju. Dźwignia wspomaganego ubijania z boku urządzenia zapewnia spójne i precyzyjne ubijanie z obrotem baristy o 7º – tak jak profesjonaliści.  Podbijanie automatycznie poleruje powierzchnię krążka, co oznacza większą precyzję i mniej bałaganu.

Aby objąć całą rodzinę, Sage Appliances dodał również do nowego ekspresu trzy nowe opcje napojów innych niż espresso – gorącą czekoladę, gorącą herbatę i babyccino.

Czytaj też: Jaka kawa jest najlepsza dla zdrowia? Polska badaczka ma konkretne wskazówki

Globalny dyrektor generalny Sage Appliances ds. kawy, zapewnia, że Barista Touch Impress jest idealnym dodatkiem do rozszerzającej się gamy domowych ekspresów do kawy firmy i oferuje niespotykane dotąd funkcje, takie jak ustawienia mleka roślinnego Auto MilQ i Barista Guidance.

Wysłuchaliśmy opinii naszych klientów i społeczności miłośników kawy specialty i z dumą wprowadzamy na rynek Barista Touch Impress. Ponieważ mleko roślinne jest obecnie niezastąpioną częścią rytuałów kawowych wielu Australijczyków, nasza technologia Auto MilQ ułatwia teraz precyzyjne i skuteczne przygotowywanie alternatywnych mlek zgodnie z ich unikalnymi właściwościami. To niezwykle ekscytujące, że jako pierwsi wprowadzamy tę funkcję na rynek – powiedział Psarologos Breville, General Manager Engineering.

Do kluczowych funkcji ekspresu The Barista Touch należą też m.in. europejskie żarna precyzyjne Baratza, 30 ustawień mielenia, system podgrzewania ThermoJet, cyfrowa kontrola temperatury, dedykowany wlew gorącej wody, zbiornik na wolę o pojemności 2l oraz pojemnik na kawę ziarnistą o pojemności 340g/12 uncji z nową, żebrowaną konstrukcją.

Urządzenie jest już dostępne w Polsce w cenie 5 999 zł.

Lokowanie produktu: Sage Appliances