Tygrysica upolowała krokodyla, teraz rodzina ma ucztę. Niesamowite nagranie

Odwiedzający Park Narodowy Ranthambore w Indiach mogli zobaczyć, jak słynna tygrysica Riddhi wraz z trzema rocznymi młodymi, ucztuje na zwłokach krokodyla, którego wcześniej zabiła. Udało się to uchwycić na materiale wideo.
Tygrysica Riddhi /Fot. Ranthambore

Tygrysica Riddhi /Fot. Ranthambore

W sercu Parku Narodowego Ranthambore w Radżastanie surowe piękno dzikiej przyrody ukazało swój cały majestat. W poniedziałek 15 kwietnia miała miejsce urzekająca scena, podczas której słynna tygrysica Riddhi i jej trzy młode ucztowały na zwłokach krokodyla, który chwilę wcześniej został zabity.

Czytaj też: Nowy dziki kot odkryty w Kostaryce. Jest uroczy, ale nie próbuj go pogłaskać

To nie pierwszy raz, kiedy 6-letnia tygrysica bengalska upolowała krokodyla, bo opiekunowie dzikich zwierząt z Ranthambore wielokrotnie to relacjonowali. Tym razem jednak jest materiał wideo, który potwierdza owocne polowanie.

Przedstawiciele parku napisali:

Nagranie uchwyciło majestatyczną tygrysicę i jej potomstwo w rzadkim momencie triumfu. To zdarzenie umacnia status Riddhi jako panującej królowej Ranthambore.

Tygrysica Riddhi to królowa Ranthambore

Tygrys bengalski (Panthera tigris tigris) to najliczniejszy podgatunek tygrysa azjatyckiego, ssaka z rodziny kotowatych. Zamieszkuje ciepłe, wiecznie zielone lasy liściaste, łąki i lasy namorzynowe w Indiach, Bhutanie, Nepalu, Bangladeszu, zachodnich Chinach i Mjanmie. Ma charakterystyczne, pomarańczowo-brązowe ubarwienie z czarnymi pręgami.

Czytaj też: Kot pustynny to piękny rekordzista. Takiego zachowania nie odnotowano u żadnych dzikich kotów

Dojrzały samiec ma blisko 3 m długości (razem z ogonem) i waży 220-230 kg. Samice sa mniejsze o ok. 50 cm i lżejsze nawet o 100 kg. Tygrysy są samotnikami o wysoko rozwiniętej agresji terytorialnej, ale ze względu na zmniejszające się powierzchnie siedlisk tych zwierząt, coraz częściej spotykane są grupy wzajemnie tolerujących się osobników.

Uczta tygrysów bengalskich w Parku Narodowym Ranthambore /Fot. Ranthambore

Dokładna liczba tygrysów bengalskich nie jest znana. Władze indyjskie mówią o 3000-4500 osobnikach, ale biolodzy kwestionują te dane i mówią, że liczby te są mocno zawyżone.

Riddhi jest uważana za królową Parku Narodowego Ranthambore i często jest określana mianem “zabójczyni krokodyli”. Wcześniej tytuł ten należał do jej legendarnej babci – Machli, która kiedyś w tym samym rezerwacie pokonała 4,3-metrowego gada. Niestety, zmarła w 2016 r. w wieku 19 lat, a teraz schedę po niej przejęła Riddhi.

Dla szczęśliwych turystów, którzy byli świadkami tego inspirującego momentu, było to jedyne w życiu przeżycie. Dreszcz emocji związany z widokiem Riddhi i jej młodych w akcji, polujących i ucztujących razem, pozostawił niezatarty ślad w ich wspomnieniach, dając świadectwo dzikiego i nieokiełznanego piękna Parku Narodowego Ranthambore.