Wartościowe filmy: Próba ogniowa 

Amerykański dramat chrześcijański, którego premiera miała miejsce w 2008 roku. Reżyserem produkcji jest Alex Kendrick, a w rolach głównych występują Erin Bethea oraz Kirk Cameron. Film ten opowiada o losach przechodzącego kryzys małżeństwa – Caleba – kapitana straży pożarnej i Catheriny, administratorki szpitala. Nieustannie kłócą się oni ze sobą i obwiniają. Caleb odkłada pieniądze na wymarzoną łódź, podczas gdy jego żona wolałaby przeznaczyć je na zakup sprzętu medycznego dla matki. Poważny problem dla Catheriny stanowi również uzależnienie męża od pornografii. Caleb czuje się natomiast niedoceniany i nierozumiany.  

W końcu Caleb, w ukryciu przed żoną, postanawia podjąć 40-dniowe wyzwanie w celu ratowania małżeństwa, do czego namawia go jego ojciec. Wykonuje kolejne zadania, takie jak np. wręczenie żonie kwiatów czy przygotowanie romantycznej kolacji. Ta jednak nie wierzy w jego szczere intencje i poważnie rozważa rozwód, aż w końcu składa pozew. Jej sympatię zyskuje w międzyczasie dr Keller. Kiedy anonimowy darczyńca przekazuje pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla mamy, jest przekonana, że jest nim właśnie on. Wkrótce okazuje się, że to Caller zrezygnował z zakupu łodzi, wpłacając zaoszczędzone pieniądze. Czy Catherine będzie mogła się o tym dowiedzieć? Czy pogodzi się z mężem i da mu jeszcze jedną szansę?

 

Wartościowe filmy: Pamiętnik 

Melodramat nakręcony na podstawie powieści Nicholasa Sparka pod tym samym tytułem. Jego reżyserem jest Nick Cassavetes, a w rolach głównych występują Machel McAdams oraz Ryan Gosling. Premiera filmu miała miejsce w 2004 roku. Opowiada on o historii wieloletniego małżeństwa. Noah opiekuje się swoją żoną Allie, która zmaga się z chorobą Alzheimera i nie pamięta, kim jest. Jej mąż robi jednak wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić jej utracone wspomnienia. W tym celu codziennie czyta jej na głos wzruszającą opowieść o dwojgu zakochanych, którymi okazują się być oni sami. Na drodze do ich miłości stają jednak rodzice, dziewczyny, którzy nie pozwalają się im spotykać.  

Noah pisze do Allie codziennie listy, które jednak przejmuje jej matka. W końcu trafia do wojska, walcząc na froncie podczas II wojny światowej. Nie jest w stanie zapomnieć o swojej ukochanej i ciągle ją kocha. W międzyczasie Alle poznaje nowego mężczyznę, a następnie przyjmuje jego oświadczyny. Nie jest jednak z nim szczęśliwa, a pewnego dnia dostrzega w gazecie zdjęcie swojego ukochanego i postanawia się z nim spotkać. W ramach kolejnych czytanych przez męża opowieści, Allie zaczyna sobie przypominać swoją historię wyjątkowej miłości.