Jak pracować, by nie zwariować? Rozpoczynamy akcję społeczną „Strefa zagrożenia”

Przemoc psychiczna, wyzysk, dyskryminacja – w najnowszym numerze magazynu Coaching nagłaśniamy takie działania pracodawców, które kłócą się z ideą rozwoju zawodowego.

Już 11 maja w kioskach pojawi się najnowszy numer magazynu Coaching (nr 3/2017). Znajdziecie w nim m.in. artykuł Małgorzaty Fiejdasz-Kaczyńskiej „Praca, presja i depresja”, który otwiera naszą akcję społeczną „Strefa zagrożenia”.

Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku ZUS zarejestrował ponad 300 tys. zaświadczeń lekarskich wydanych z powodu reakcji na ciężki stres? Stany napięcia, przygnębienia, zaburzenia snu, drażliwość i lęki – to tylko niektóre z zaburzeń na jakie skarżą się pracownicy.

W ramach akcji “Strefa zagrożenia” chcemy nagłośnić negatywne zjawiska, które kłócą się z ideą rozwoju zawodowego: wyzysk, dyskryminację, przemoc psychiczną. Chcemy zwrócić uwagę, jak ważna w każdej firmie jest kultura organizacji oraz zdrowe relacje.

Piszemy z myślą o pracownikach, którzy zmagają się z presją i nierealistycznymi wymaganiami. Podpowiadamy, gdzie szukać pomocy, na jakie sygnały być szczególnie wyczulonym, jakich zjawisk w miejscu pracy nie bagatelizować. Piszemy też do pracodawców, by przypomnieć jak ważne w miejscy pracy jest wsparcie, możliwość rozwoju i szanowanie własnych granic.

Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami na stronie akcji na Facebooku Magazynu Coaching.

Wszystkie materiały związane z akcją znajdziecie w naszej zakładce Strefa zagrożenia.

Partnerami naszej akcji są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym.