Jeszcze trochę cierpliwości i Wiadomości Google dostaną długo wyczekiwaną nowość

Gigant z Mountain View intensywnie pracuje nad rozwojem swojej aplikacji do komunikacji. Niedawno, z okazji miliarda użytkowników RCS-a zapowiedziano ogrom nowych funkcji, a teraz dowiedzieliśmy się, że firma pracuje nad jeszcze większym ulepszeniem. Co dostaną Wiadomości Google?
Jeszcze trochę cierpliwości i Wiadomości Google dostaną długo wyczekiwaną nowość

Wiadomości Google pozwolą na edycję wysłanych wiadomości?

Google już dawno zadbał o to, by jego aplikacja Wiadomości nie była tylko kojarzona z nudnym wysyłaniem SMS-ów (a raczej wiadomości RCS). Gigant wciąż dba o to, by wyróżnić swoją usługę na tle innych, dzięki czemu korzystają z niej miliony osób na całym świecie. Wiadomości pozwalają nam korzystać z nowego standardu komunikacji RCS przez Wi-Fi lub połączenie komórkowe, umożliwiając wysyłanie większych i bardziej zróżnicowanych plików, takich jak klipy wideo, GIF-y, dokumenty czy wiadomości głosowe, zupełnie jak komunikatory internetowe. Można tam dodawać reakcje, odpowiadać na konkretne wiadomości, a co bardzo istotne – wszystkie wiadomości są szyfrowane, więc nie musimy martwić się o bezpieczeństwo.

Czytaj też: Google świętuje miliard użytkowników RCS. Z tej okazji wprowadza nowe funkcje do Wiadomości

W ostatnich tygodniach sporo usłyszeliśmy o wdrażanych i planowanych nowościach w aplikacji Wiadomości Google. Świętując miliard użytkowników RCS, dowiedzieliśmy się o ogromie ulepszeń,  niektóre z nich już trafiły do aplikacji, na inne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Po cichu gigant wprowadził też obsługę obrazów Ultra HDR. W przygotowaniu jest również funkcja usuwania szumów z nagrań głosowych, co spodoba się wszystkim, którzy często korzystają z popularnych „głosówek”. Jest więc dobrze, a będzie tylko lepiej.

Czytaj też: Wiadomości Google dostają nową funkcję. Twoje uszy za nią podziękują

Tym razem w kodzie aplikacji odkryto, że Google pracuje nad funkcją edycji wysyłanych wiadomości. Dobrze wiemy, że zawsze może zdarzyć się jakiś błąd w wysyłanym tekście – literówka czy nieaktualna informacja, a w ten sposób będziemy mogli dokonać korekty już po naciśnięciu przycisku „wyślij”. Funkcja została znaleziona przez TheSpAndroid, który odnalazł w kodzie cztery nowe flagi:

  • bugle.enable_edit_ui
  • bugle.load_edit_history
  • bugle.process_outgoing_edits
  • bugle.process_incoming_edits

To jasno wskazuje na możliwość edycji tekstu (pierwsza flaga), przeglądania wcześniejszych edycji (druga flaga). Trzecia i czwarta flaga określa z kolei sposób wysyłania i odbierania poprawionych wiadomości. Co ciekawe, wydaje się, że dostaniemy dość wszechstronną opcję edycji z przeglądaniem zmian. Pytanie tylko, jakie Google wprowadzi ograniczenia – czy będzie można edytować wiadomość przez cały czas, czy tylko w określonym czasie od wysłania.

Czytaj też: Kolejna wersja One UI 6 zapewni wiele świetnych funkcji

Nie wiemy też, kiedy gigant wdroży tę nowość dla użytkowników Androida. Funkcja nie jest obecna w wersji beta, co wskazuje, że jest na dość wczesnym etapie rozwoju. Zresztą, gdyby była na „wykończeniu”, Google pochwaliłby się nią już wcześniej – zapowiadając ulepszenia z okazji miliarda użytkowników RCS wspominał o testowych funkcjach. Trzeba też pamiętać, iż praca nad taką opcją nie gwarantuje od razu jej wdrożenia w aplikacji. Czasem opracowywane funkcjonalności nigdy nie trafiają w ręce użytkowników.