Wrzuć na luz i potraktuj świat jak plac zabaw!

Chcesz ruszyć z miejsca, żyć własnym życiem, wyrwać się z wiążącego umysł i ręce strachu przed porażką?
Wrzuć na luz i potraktuj świat jak plac zabaw!

Potraktowanie życia bardziej na luzie może być wyzwalające – zgadza się trenerka Marta Żubrycka. – Gdy poczuję, że nie jestem pępkiem świata, a ludzie nadmiernie nie zajmują się moim życiem, spada napięcie. Nawet gdy się skompromituję, to najpewniej nikt tego nie zauważy. Mogę zatem bezstresowo zająć się własnym szczęściem. Dlatego zacznij traktować życie i świat jak wielki plac zabaw. Ciesz się, że tu jesteś, że wciąż tak wiele możesz zmieniać i osiągać. Wystarczy, że ruszysz z miejsca.

Jeśli uda ci się wzniecić w sobie ciekawość, jesteś uratowany. Szukaj inspiracji. To może być trafiający do serca cytat, tablica marzeń z ponaklejanymi zdjęciami rzeczy i miejsc, na których ci zależy, zachęta bliskiej osoby. Gdy masz wątpliwości, czy czegoś autentycznie pragniesz, odwołaj się do swoich wartości. Warto spisać ich konstytucję i zawsze mieć ją przy sobie. Będziesz skuteczniejszy, gdy każda decyzja i każde działanie będzie zgodne z wyznawanymi przez ciebie wartościami.

Konstytucja wzmacnia także motywację – łatwiej ruszyć, gdy masz świadomość, że za każdą decyzją stoi ważna wartość. Pomaga również w sytuacjach kryzysowych, gdy dopadnie cię zniechęcenie, zwątpienie i chcesz zawrócić z drogi. Rzut oka na spis przypomni ci, po co w ogóle podjąłeś wysiłek i do czego dążysz.