„Tyle lat się uczyłem i nic nie pamiętam”. Jak odkurzyć język obcy?

Zdałeś maturę z niemieckiego, a dzisiaj nic z niego nie pamiętasz? Powrót do nauki może być ekscytujący, ale warto, żeby nie skończył się słomianym ogniem.
„Tyle lat się uczyłem i nic nie pamiętam”. Jak odkurzyć język obcy?

Oto nasze rady:

­→ Znajdź partnera do rozmowy

 Jeżeli twój poziom pozwala na konwersację, znajdź sobie partnera do rozmowy. Nie martw się błędami gramatycznymi. Po prostu zacznij mówić.

­→ Skończ z poczuciem winy

„Tyle lat się uczyłem i nic nie pamiętam” – to demotywujące. Wróć do systematycznej nauki. Jeżeli nie jest ona twoją mocną stroną, możesz sobie pomóc mobilnymi aplikacjami czy grami językowymi. Jeżeli dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską, korzystanie z takich samouczków to dobra alternatywa dla Facebooka.

­→ Wróć na kurs

Chcesz wrócić na kurs? Świetnie! Znajdź tylko dobrego metodyka, który oceni twój poziom. Szkoły językowe oferują teraz tzw. poziomy pośrednie, na których będzie można przypomnieć sobie to, co zapomniane. Jeżeli wahasz się między mniej a bardzo zaawansowanym poziomem, możesz wybrać ten mniej zaawansowany, ale zrobić go w trybie przyspieszonym.

→ Dodawaj nowe do znanego

Co z powtarzaniem? Tak, uczenie się starych rzeczy po raz drugi może być frustrujące. Jest na to sposób: powtarzając znane już wiadomości, np. gramatyczne, dodawaj do tego np. nowe słówka. Poza tym przekonasz się, ile tak naprawdę pamiętasz. I zachwycisz swoim mózgiem.